laSaponaria krem przeciwsłoneczny SPF 50 BIO, 125ml

Kod: 23188
Polecane
97,05 zł
Chwilowo niedostępny
Pozycja została wyprzedana…

Nadaje się również dla niemowląt! Ultra drobny i skuteczny krem przeciwsłoneczny z naturalnymi filtrami mineralnymi, który chroni przed promieniowaniem UVA i UVB. Łatwo się aplikuje dzięki dozownikowi, dobrze się rozprowadza i nie pozostawia białych śladów. Jest specjalnie opracowany dla skóry niemowląt i innych wrażliwych na alergię skóry. Ochroni Cię przed nawet najbardziej agresywnym słońcem.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

laSaponaria krem przeciwsłoneczny SPF 50 BIO

Ultra drobny i skuteczny krem przeciwsłoneczny z naturalnymi filtrami mineralnymi, który chroni przed promieniowaniem UVA i UVB. Łatwo się aplikuje dzięki dozownikowi, dobrze się rozprowadza i nie pozostawia białych śladów. Jest specjalnie opracowany dla skóry niemowląt i innych wrażliwych na alergię skóry. Ochroni Cię przed nawet najbardziej agresywnym słońcem.

Preparat do opalania LaSaponaria zawiera   naturalne filtry mineralne tlenek cynku i dwutlenek tytanu,   który skutecznie chroni przed promieniami UVB i UVA. Wszystkie produkty do opalania są również testowane dermatologicznie pod kątem skóry wrażliwej i   100% bez niebezpiecznych nanocząstek . Krem jest również wodoodporny , ale każdy klient sam decyduje, jak często odnawiać ochronę.

Dodatkowo krem zawiera produkty pielęgnacyjne takie jak:   witamina E, ekstrakt ze słonecznika   i woda z granatów , aby chronić skórę przed procesem utleniania i starzeniem. Dzięki temu skóra pozostaje miękka i nawilżona, a nie sucha jak po zastosowaniu konwencjonalnych filtrów przeciwsłonecznych.

Posługiwać się

Nałóż krem równomiernie na skórę przed ekspozycją na słońce. Zastosowana ilość wpływa na czas trwania ochrony (więcej kremu = większa ochrona). Powtarzaj kilka razy w ciągu dnia, szczególnie po kąpieli (choć krem jest wodoodporny, zawsze lepiej przywrócić ochronę). Ważne jest, aby unikać słońca między godziną 11 a 14 oraz chronić niemowlęta i dzieci przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Uwaga, wyjmij bezpiecznik przed pierwszym użyciem.

Składniki

Aqua, Zinc Oxide, Cocos Nucifera Oil*, Caprylic / Capric Trigliceride, Punica Granatum Fruit Water*, C13-15 Alkane, Titanium Dioxide, Propanediol, Helianthus Annuus Seed Oil*, Tri (Polyglyceryl-3 / Lauryl) Hydrogenated Trilinoleate, Polyhydroxearic, Octan Tokoferylu, Krzemionka, Bisabolol, Oryzanol, Lauroil Lizyna, Siarczan Magnezu, Stearynian Magnezu, Tokoferol, Palmitynian Askorbylu, Lecytyna, Kwas Cytrynowy, Alkohol Fenytylowy, Alkohol Undecylowy* z rolnictwa ekologicznego

Dlaczego laSaponaria zabrała nasze serca

 • Wszystkie produkty są w 100% naturalne   i wysoki   wysokiej jakości surowce   a dodatkowo w   Jakość BIO.
 • Za tym stoi mocna historia, która nie tylko chce sprzedawać produkty, ale przede wszystkim szerzyć świadomość.
 • Obsługuje   projekty społeczne, Sprawiedliwy handel   i wszystko, co robi, robi sercem.
 • Maksymalnie wykorzystuje   lokalne surowce   i współpracuje z lokalnymi świadomymi rolnikami.
 • Jest przemoczony   etyczny łańcuch dostaw i zero wątpliwych surowców .
 • Wykorzystuje w dużej mierze tworzywa sztuczne lub biotworzywa pochodzące z recyklingu i ogólnie nadal   unowocześnia swoje opakowanie w celu zapewnienia większej trwałości .
 • Wszystkie produkty są wynikiem   rękodzieło .
 • Produkty nie tylko   Cudownie pachną i wyglądają, ale oferują   wysoka jakość za uczciwą cenę .

Unikaj powszechnych filtrów przeciwsłonecznych

Większość kremów przeciwsłonecznych na półkach supermarketów lub aptek to nic innego jak chemiczny koktajl. Zawierają parabeny (konserwanty), często aluminium, sztuczne zapachy (najczęściej występujące alergeny) oraz filtry chemiczne (np. oksybenzon, benzofenon, oksyfenon i inne). Uważaj na filtry chemiczne. Niektóre chronią tylko przed promieniowaniem UVB, ale nie przed UVA (np. oktinoksat, oktysalat, cinoksat, kwas aminobenzoesowy, amiloksat czy enzakamen). Dlatego zawsze szukaj na pudełku ochrony UVA. Filtry fizyczne (mineralne), które są używane w prawdziwie naturalnych filtrach przeciwsłonecznych, generalnie działają najlepiej i odbijają najwięcej światła słonecznego. Ponadto filtry chemiczne wytwarzają wolne rodniki, które uszkadzają komórki. Mogą również powodować zaburzenia równowagi hormonalnej.

Aby uzyskać lepszą rozsmarowalność, producenci zmniejszają również cząsteczki, aby kremy lepiej się rozprowadzały. Mikro staje się w ten sposób nano. Nanocząsteczki są już tak małe (mniej niż 100 nm), że mogą przenikać przez skórę i powodować problemy w organizmie. Wskazane jest ich unikanie.

Konwencjonalne kremy są również całkowicie nieodpowiednie dla życia wodnego, więc skąpane w tłuszczu przyczyniamy się do toksyczności wody i mórz.

Wybierz filtry mineralne

Naturalne filtry przeciwsłoneczne wykorzystują związki, które można uzyskać z minerałów lub minerałów, aby chronić je przed promieniowaniem UV. Najczęściej spotykane są dwutlenek tytanu (TiO2) i tlenek cynku (ZnO). Nie podrażniają ani nie uczulają skóry i są całkowicie bezpieczne. Działają na zasadzie czysto fizycznej - tworzą na skórze słabą warstwę, która odbija promieniowanie UV.

Co oznacza współczynnik ochrony SPF/LSF?

Po pierwsze – SPF i LSF oznaczają dokładnie to samo. SPF oznacza angielski współczynnik ochrony przeciwsłonecznej, a LSF oznacza niemiecki Lichtschutzfactor. Oba oznaczają współczynnik ochrony przeciwsłonecznej.

SPF wskazuje stopień ochrony przed światłem słonecznym. Mówiąc najprościej, jest to wielokrotność normalnego czasu przebywania na słońcu bez poparzenia. Najczęstszy bezpieczny czas na słońcu dla normalnej skóry to około 15 minut. Factor 30 wydłuża ten czas 30-krotnie, co oznacza 450 minut lub 7,5 godziny.

Należy jednak pamiętać, że np. nad morzem (gdzie przeciera się ręcznik) lub w warunkach górskich intensywność jest większa.

Jaka jest różnica między czynnikami ochronnymi?

Co zaskakujące, nie ma tak dużej różnicy między czynnikami ochronnymi, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Eksperci SPF twierdzą, że SPF 30 blokuje maksymalnie 97,4% promieniowania UVB, podczas gdy SPF 50 blokuje 98%. Więc różnica jest naprawdę bardzo mała.

Jaki jest procent ochrony przed promieniowaniem UVB?

 • SPF 15 - 93%
 • SPF 30 - 96,7 - 97,4%
 • SPF 50 - 98%
 • SPF 50+ - 98,3%

Dlatego zalecamy stosowanie kremów ochronnych o minimalnej wartości SPF 30 lub więcej. Osoby o bardzo wrażliwej skórze powinny wybierać produkty o maksymalnej możliwej ochronie.

Uwaga, bardzo wysoki SPF może wywoływać wrażenie, że możemy spędzać dużo więcej czasu na słońcu i być odpowiednio chronionym. Jednak wartość SPF nie jest związana z czasem spędzonym na słońcu, ale wskazuje na proporcję zablokowanych promieni słonecznych.

Filtry przeciwsłoneczne są skuteczne tylko wtedy, gdy są stosowane w wystarczających ilościach i często, niezależnie od wartości SPF.

Jaka jest różnica między promieniowaniem UVA a UVB?

Promieniowanie UVB odpowiada za oparzenia skóry, natomiast UVA wnika głębiej i przyczynia się do starzenia się skóry. Tak więc oba promieniowanie mają negatywny wpływ na skórę przy dłuższej ekspozycji, a w najgorszym przypadku mogą również powodować raka skóry.

Współczynnik SPF wyraża ochronę przed promieniowaniem UVB. Jeśli w pudełku znajduje się również UVA w kółku (bez cyfry), oznacza to, że produkt spełnia normę, która mówi, że UVA musi mieć współczynnik co najmniej 1/3 współczynnika UVB. Dlatego zawsze wybieraj kremy, które albo wyraźnie komunikują współczynnik ochrony UVA, albo mają w pierścieniu co najmniej UVA.

Na czym możesz polegać z produktami laSaponaria?

Od samego początku laSaponaria wspiera lokalnych drobnych rolników, którzy wkładają serce w swoją pracę i produkty. Ta sieć rozrosła się z biegiem czasu i słusznie są z niej dumni w laSaponaria. To współpraca, która naprawdę ma sens. Ponadto wykorzystują kilka surowców certyfikowanych przez Fair Trade, które pomagają projektom społecznym i lokalnym społecznościom na całym świecie. W laSaponaria bardzo poważnie traktują swoje surowce i dlatego ich produkty są tak czyste i pozbawione wątpliwych składników. Właśnie takie podejście sprawiło, że marka naprawdę nas przekonała.

Ich zadaniem jest również komunikowanie logo bezpośrednio na produktach. Pokazują one, że wszystkie składniki pochodzą z etycznego łańcucha dostaw, pomagając projektom społecznym i lokalnym społecznościom. Drugi wskazuje, że jeden lub więcej surowców posiada certyfikat Sprawiedliwego Handlu.

Logo   Biolodzy Kosmetyków z dumą ogłaszają i dokumentują   Produkty wysokiej jakości BIO . Wydawany jest przez zewnętrzną jednostkę certyfikującą CCPB, która podczas regularnych kontroli weryfikuje zgodność surowców z określoną jakością. Jednak analizuje również inne elementy produkcji, w tym opakowania i łańcuchy dostaw.

Bez cierpienia, bez testów na zwierzętach i bez surowców zwierzęcych . Chociaż logo to nie zostało wydane przez żaden organ zewnętrzny, jest to słowo honoru i oświadczenie samej laSaponaria, członka VIVO, włoskiej organizacji non-profit przeciwko testom na zwierzętach, która kontroluje swoich członków.

Szczery   ręcznie robione rzemiosło . Takie jest przesłanie tego logo, które opowiada historię, że gdy ktoś wkłada serce w każdą wyprodukowaną sztukę, to jest to oczywiste.

Uszczelka

125 ml

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: