Oleje Kosmetyczne

Najczęściej sprzedawane

446 ruzova voda
Renowacja - Woda różana, 100ml
Dostępny (>5 szt)
23315
 
33,70 zł
ricinovy
30,20 zł –5 %
Pierwotnie: 30,20 zł  (–5 %)
28,40 zł
Pečující sada
Purity Vision - zestaw BIO Care
Chwilowo niedostępny
98655
 
88,50 zł
7725 mainimage
55,10 zł –3 %
NOW Lanolin, 100% Pure, 198g
Dostępny (>5 szt)
98954
Pierwotnie: 55,10 zł  (–3 %)
53,40 zł
Lanolin
46,20 zł –3 %
NOW Lanolina, 100% czysty płyn, 118 ml
Chwilowo niedostępny
70029
Pierwotnie: 46,20 zł  (–3 %)
44,40 zł
Jojoba oil
51,60 zł –3 %
Pierwotnie: 51,60 zł  (–3 %)
49,80 zł
koloidni stribro sprej 25 ml
 
10,50 zł
11 pozycji razem
7725 mainimage
55,10 zł –3 %
NOW Lanolin, 100% Pure, 198g
Dostępny (>5 szt)
53,40 zł
98954
7699 v2
31,90 zł
98607
argan 5066
446 ruzova voda
Polecane
33,70 zł
23315
koloidni stribro sprej 200 ml
Polecane
19,50 zł
70170
koloidni stribro sprej 25 ml
Polecane
10,50 zł
70173
Pečující sada
Purity Vision - zestaw BIO Care
Chwilowo niedostępny
88,50 zł
98655

Olejki kosmetyczne w swoim naturalnym składzie mają szerokie zastosowanie na co dzień. Od olejków, które pomagają pielęgnować włosy i skórę, które nawilżają i odżywiają, po olejki, które skutecznie zwalczają zmarszczki, blizny czy trądzik.

Roślinne oleje kosmetyczne do skóry, cery i włosów

Oleje roślinne nie są już tylko częścią naszej kuchni. Obecnie w pielęgnacji skóry, cery i włosów stosuje się szereg olejków. Dla skóry olejki te mają przede wszystkim właściwości odżywcze i ochronne. Chronią skórę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale również posiadają ochronę biochemiczną. Ta zapobiega odwodnieniu skóry i pomaga tworzyć film ochronny.

Olejki do codziennego użytku – jak wybrać ten właściwy?

Zanim przejdziemy do składu i rodzajów poszczególnych olejków, bardziej niż w przypadku czegokolwiek innego, konieczne jest dostrzeżenie, jaki rodzaj cery mamy. To samo dotyczy skóry całego ciała. Jeśli mamy cerę, która bywa bardziej przetłuszczająca się, trzeba też starannie dobierać olej, bo inaczej wyrządziłaby nam więcej szkody niż pożytku. Olej nie powinien być tak gęsty. I odwrotnie, jeśli masz skórę, która ma tendencję do wysychania, możesz wybrać gęstsze olejki. Istnieje również różnica między skórą młodą a skórą dojrzałą. To również należy wziąć pod uwagę.

Wraz ze zbliżającym się latem na pewno wykorzystasz magię olejku morelowego, który koi skórę przed słońcem i nadaje się do skóry łuszczącej się. Jeśli chcesz w ukierunkowany sposób nawilżyć skórę, wybierz spośród olejków takich jak arganowy, śliwkowy i z dzikiej róży. Do skóry dojrzałej polecamy sięgnąć po olejek z opuncji figowej. To jeden z najrzadszych, a zarazem najdroższych olejów roślinnych. Jest szybko wchłaniany przez skórę, a jego właściwości antyoksydacyjne i nawilżające pomagają opóźnić przedwczesne starzenie się skóry, pomagają rozjaśnić cerę, wygładzić zmarszczki i poprawić elastyczność skóry.

W pielęgnacji skóry nie możemy zapomnieć o wodach takich jak popularna lawendowa czy różana. Woda lawendowa ma właściwości nawilżające i odżywcze. Nadaje się do suchej i wrażliwej skóry, a także świetnie nadaje się do skóry dziecięcej. Wodę różaną warto wybrać, jeśli potrzebujesz ukoić skórę i skutecznie ją zregenerować.

Czy ważna jest certyfikacja BIO?

W przypadku kosmetyków i produktów, które codziennie nakładamy na skórę, bez wątpienia najważniejsza jest jakość. Zwłaszcza u olejków. Rośliny, które rosną bez ingerencji środków chemicznych, można bez obaw nakładać na skórę, a ponadto produkty te zawierają znacznie więcej składników odżywczych, takich jak witaminy i przeciwutleniacze. Dlatego nie ma wątpliwości, że uprawa poszczególnych roślin ma fundamentalny wpływ na to, jak dobry będzie olejek kosmetyczny.

Następna zaleta produktów BIO to uczciwe podejście do osób zaangażowanych w produkcję roślinną. Produkty takie jak olej kokosowy, olej arganowy czy masło shea często pochodzą z krajów trzeciego świata. Te skarby podróżują do nas przez pół świata a my możemy wygodnie cieszyć się wszystkimi zaletami tych olejków. Bez sprawiedliwego podejścia do tych ludzi wszystko to byłoby prawie niemożliwe.

Certyfikacja BIO jest gwarancją, że te aspekty zostały uwzględnione podczas produkcji. Nie oznacza to jednak, że produkty, które nie mają certyfikatu BIO, są złe. Jeśli produkt zawiera informacje o pochodzeniu, uprawie, zbieraniu i przetwarzaniu, jest to przynajmniej dobry początek.

Przetwarzanie - jaka jest najlepsza metoda?

Nyní se blíže podíváme jakými metodami mohou být kosmetické oleje zpracovány. Pokud se podíváte na kvalitní olivové oleje, můžete si všimnou metody zpracování, které se označuje jako "lisováno za studena". To je metoda, která nás zajímá i u kosmetických olejů, protože se jedná o nejšetrnější metodu zpracování, která z rostliny nebo samotných plodů dostane to nejdůležitější, ale zároveň si zachovává veškeré cenné bioaktivní látky, kvůli kterým si konečný produkt oblíbíte.

Teraz przyjrzymy się bliżej sposobom przetwarzania olejków kosmetycznych. Jeśli spojrzysz na wysokiej jakości oliwy z oliwek, możesz zauważyć metodę przetwarzania nazywaną „tłoczeniem na zimno”. To jest metoda, która nas interesuje też u oleji kosmetycznych, ponieważ jest to najdelikatniejsza metoda przetwarzania, która z rośliny lub z samych owoców wydostanie najważniejsze, ale jednocześnie zachowa wszystkie cenne substancje bioaktywne, z powodu których spodoba ci się produkt końcowy.

Inne metody obejmują prasowanie na gorąco lub ekstrakcję chemiczną. Te raczej omijajcie szerokim łukiem. Jest to metoda, która do wytworzenia oleju wykorzystuje rozpuszczalniki, takie jak heksan, pentan lub heptan. Jeśli producent nie poda, jaką metodą została przetworzona roślina, to prawdopodobnie będą to te dwie metody. I tu znowu może nam pomóc oznaczenie certyfikacji BIO, która wyklucza te metody przetwarzania.