9 pozycji razem

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co kryje się za nieskazitelnym makijażem? Powszechnie dostępne kosmetyki dekoracyjne często zawierają drażniące i uczulające konserwanty, takie jak parabeny, związki etanoloaminy czy toksyczne metale ciężkie (ołów, arsen, rtęć, aluminium, cynk, chrom i żelazo). Za takim makijażem stoi odwodniona skóra z tendencją do starzenia, a co więcej, gdy wniknie do naszego organizmu przez skórę, negatywnie wpływa na gospodarkę hormonalną. Łącznie nazywa się je związkami endokrynnie czynnymi.

Co zawierają konwencjonalne kosmetyki dekoracyjne?

Możesz być zaskoczony, jak bardzo może na nas wpłynąć nawet słaba aplikacja tuszu do rzęs, szminki czy brązu. Podczas stosowania kosmetyków dekoracyjnych do organizmu dostają się parabeny, związki etanoloaminy, metale ciężkie, oktinoksat, sadza, benzofenony itp. Jest to niesamowicie duża mieszanina substancji, które nie tylko mają negatywny wpływ na zdrowie (zwłaszcza na gospodarkę hormonalną), ale także drażnią i wysuszają skórę, alergie i trądzik też nie są rzadkością. Jest to także obciążenie  dla przyrody, ponieważ zakłóca ekosystem wodny, a konwencjonalne kosmetyki również podlegają testom na zwierzętach.

Możesz to łatwo zmienić za pomocą naturalnych kosmetyków dekoracyjnych. Dekoracyjne kosmetyki bio nie obciążają Twojej skóry dodatkami chemicznymi. Naturalne szminki mają dobrą pigmentację i podobnie jak tusz do rzęs czy kredka do oczu podkreślą Twoją urodę.

  • podkreśla piękno w najbardziej naturalny sposób
  • zawiera wyłącznie substancje naturalne
  • perfumy zastępują olejki eteryczne
  • odżywia skórę i tworzy na niej film, który z kolei ją chroni 
  • baza składa się z olejów roślinnych i naturalnych minerałów
  • pigmentacja składa się głównie z ekstraktów roślinnych