Szczoteczki do zębów

Najczęściej sprzedawane

7 pozycji razem

Oferta naturalnych szczoteczek do zębów, które są w 100% biodegradowalne. Wykonane są z drewna bambusowego, a ich włosie z naturalnego włókna, więc jeśli zależy Ci na ochronie środowiska, te szczoteczki są właściwym wyborem. Również w pielęgnacji jamy ustnej, ponieważ ich bardzo cienkie włosie nie podrażnia dziąseł.

Jaką szczoteczkę wybrać?

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów może być często alchemią. Niezależnie od tego, czy wybierzesz ręczną szczoteczkę, elektryczną, czy soniczną, zwróć uwagę na miękkość i gęstość włosia. W zależności od intensywności czyszczenia zębów i ich wytrzymałości, szczoteczki o średnim i twardym włosiu mogą faktycznie uszkodzić dziąsła, powierzchnię korzenia i szkliwoGłówka szczoteczki musi być na tyle mała, aby wygodnie sięgać nawet dalej odległych zębów. W przeciwnym razie zęby te mają tendencję psuć się bardziej. Dowodem na to są ósemki, tzw. zęby mądrości, które powodują problemy właśnie ze względu na słaby dostęp główki szczoteczki.

Szczoteczki soniczne to dobry wybór do dokładnego czyszczenia. Szczoteczka soniczna ma wibrującą główkę, która porusza włosiem z boku na bok z dużą prędkością. Wibruje z prędkością 31 000 ruchów na minutę. Ich opatentowana technologia soniczna pozwala na dynamiczne czyszczenie, które wprowadza płyn między zęby i wzdłuż linii dziąseł, gdzie płytka nazębna i kamień nazębny osadzają się najbardziej.

Szczoteczkę należy wymieniać co trzy miesiące lub jeśli zauważysz, że jest już zużyta.