Suszone owoce i orzechy

Najczęściej sprzedawane

raspberries dark choco 3+1
169 zł –24 %
Pierwotnie: 169 zł  (–24 %)
126,80 zł
pekanove orechy 250 g brainmax pure jpg eshop
37,20 zł –18 %
Pierwotnie: 37,20 zł  (–18 %)
30,40 zł
3+1 raspberries white
182,60 zł –24 %
Pierwotnie: 182,60 zł  (–24 %)
137 zł
66 pozycji razem
jahody lyo JPG ESHOP 6452/354
Piniove orisky JPG ESHOP 37794
vizual merunky JPG 99984
BANANOVE CHIPSY BRAINMAX PURE JPG ESHOP 99154
blueberries in white chocolate JPG
37,20 zł
42714
Wgórę
Inne produkty

Suszone owoce i orzechy powinny stanowić codzienną część naszej diety. Orzechy ze względu na zawartość zdrowych tłuszczów, a suszone owoce dlatego że są niezastąpioną pomocą w uzupełnianiu ważnych minerałów i witamin.

Suszone owoce mają bardzo ciekawe wartości odżywcze, a także długi termin przydatności do spożycia. Dzięki temu możemy się nimi cieszyć przez cały rok. Tradycyjne lub konwencjonalne suszone owoce to rodzaje suszone na słońcu, takie jak rodzynki lub suszone figi, lub przy użyciu suszarki, która umożliwia odparowanie dużej ilości wody.

Tradycyjne suszone owoce są podstawą diety śródziemnomorskiej od tysiącleci. Ponieważ suszone owoce zawierają mniej wody, zawartość kalorii na 100g jest znacznie wyższa niż w przypadku świeżych owoców, tak samo cukru. Dlatego ważne jest monitorowanie ich ilości w diecie. Oprócz wyższej zawartości cukru, w suszonych owocach są również bardziej skoncentrowane witaminy i minerały. Dzięki temu suszone owoce mogą być bardzo korzystne dla naszego zdrowia.

Przy wyborze preferuj suszone owoce w certyfikowanej jakości BIO. Dzięki kontrolowanemu rolnictwu masz pewność zarówno pochodzenia, jak i sposobu uprawy, podczas którego nie stosuje się pestycydów ani innych szkodliwych substancji. Na pewno wybieraj owoce niesiarczone. Oznacza to, że podczas przetwarzania nie użyto konserwantu dwutlenku siarki. Większość suszonych owoców, które zwykle znajdujemy w supermarketach, jest siarkowana.

Jeśli chodzi o orzechy, są one jednym z podstawowych źródeł spożycia białka dla wegetarian i wegan. Ale oczywiście także każdego, kto dba o swoją dietę. Dodajemy je do jadłospisu ostrożnie, bo pomimo tego, że tłuszcze w nich zawarte są dobroczynne dla zdrowia, jest ich całkiem sporo. Zaleca się garść orzechów i nasion każdego dnia. Idealnie jest wymieszać orzechy i raczyć się tylko kilkoma z nich każdego dnia. Bardzo ważne jest przechowywanie orzechów. Ponieważ zawierają dużo tłuszczu, mają tendencję do jełczenia. Z tego powodu idealnie jest umieścić je w dobrze zamkniętym pojemniku i przechowywać w suchym i ciemnym miejscu.