Yerba

Najczęściej sprzedawane

Organic Yerba 500g vizual JPG
BrainMax Pure Yerba Mate, BIO, 500 g
Chwilowo niedostępny
70157
 
35,40 zł
Organic Yerba 1kg vizual JPG
BrainMax Pure Yerba Mate, BIO, 1000 g
Chwilowo niedostępny
70158
 
77 zł
yerba mate tropicke ovoce 500g JPG eshop
 
41,40 zł
yerba mate tropicke ovoce JPG eshop
 
77 zł
yerba mate pomeranc 500g JPG eshop
 
45,30 zł
yerba mate pomeranc JPG eshop
 
77 zł
yerba mate pomelo 500g JPG eshop
BrainMax Pure Yerba Mate, Pomelo, 500 g
Chwilowo niedostępny
98033
 
41,40 zł
yerba mate mata citron 500g JPG eshop
 
45,30 zł
yerba mate lesni ovoce 500g JPG eshop
 
41,40 zł
yerba mate lesni ovoce JPG eshop
 
77 zł
24 pozycji razem
yerba mate catuaba JPG eshop
Polecane
98,70 zł
97915
yerba mate afrodiziak 500g JPG eshop 98038
yerba mate detox 500g JPG eshop 34962
yerba mate digestive 500g JPG eshop 6452/628
yerba mate energy 500g JPG eshop 98039
yerba mate pomelo 500g JPG eshop 98033

Yerba mate to napój przygotowywany z suszonych liści Ostrokrzewu paragwajskiego, świętego drzewa południowoamerykańskich Indian Guarani, które rośnie głównie w Paragwaju, Urugwaju i Argentynie. Yerba to pomocnik, który wesprze Cię nie tylko w nauce, długiej monotonnej pracy, jeździe samochodem, treningach czy zajęciach twórczych. Yerba mate to źródło antyoksydantów, witamin, minerałów i substancji prozdrowotnych dla serca. To nie tylko napój, ale wraz z jej przygotowaniem to mała ceremonia, dzięki której każdy dzień można zamienić w dzień niezwykły.

Czym jest Yerba mate i jakie są jej efekty?

Ostrokrzew paragwajski jest subtropikalną rośliną, która dorasta do wysokości 18 m. Wymaga wilgoci, wystarczających opadów i znosi temperatury do -6°C. Kwitnie od października do listopada. W Ameryce Południowej Yerba mate jest określana jako „napój bogów” i przekonuje swoim lekko gorzkim smakiem, który jest dziełem saponin w niej zawartych. Choć jej wygląd po wyschnięciu przypomina herbatę, nie jest to herbata. Yerba to osobna roślina, która była (jak herbata) rytualnym napojem. 

Ponieważ wielu z nas potrzebuje codziennej stymulacji mózgu i wsparcia sprawności umysłowej, Yerba nadaje się do codziennego popijania. Jedną dawkę Yerby (2-3 łyżki) można wielokrotnie zalewać w ciągu dnia, a tym samym popijać podczas pracy lub nauki. Oprócz stymulacji mózgu chroni np. serce i wątrobę, czy obniża poziom cholesterolu. Dziś dzięki swoim właściwościom Yerba mate zyskała popularność na całym świecie, w tym w Europie, gdzie może stanowić odpowiednią alternatywę dla kawy. Być może największą zaletą Yerby jest jej stymulujący efekt, który jest jednak bardziej naturalny niż u syntetycznych stymulantów, gdzie bardziej niż adrenalinę i noradrenalinę pomaga wydzielać dopaminę i prawdopodobnie zwiększa również dostępność serotoniny (podobnie jak niektóre twarde narkotyki), nie powodując uzależnienia, syndromu odstawienia lub negatywnych skutków zdrowotnych.

Wspomaga spalanie tłuszczu i równoważy hormony spalające tłuszcz::

  • Redukuje apetyt.
  • Zwiększa wrażliwość na insulinę i leptynę.
  • Hamuje adipogenezę.
  • Stymuluje katecholaminy (zwiększa lipolizę).
  • Ma wspomniane wcześniej działanie przeciwzapalne.
  • Zawiera kwas ursolowy, który wspomaga utrzymanie masy mięśniowej i spalanie tkanki tłuszczowej.

Yerba mate może być wzbogacona różnymi ziołami, takimi jak Ginkgo biloba czy Guarana, które zawarliśmy w Brainiac yerba mate. Wspomaga funkcje mózgu, zwłaszcza koncentrację i pamięć. Jeśli jesteś nowy w yerbie, możesz docenić słodszy smak, gdy yerba jest uzupełniona owocami leśnymi lub tropikalnymi, pomarańczą lub może pomelo. Dla miłośników klasycznego smaku yerby idealna jest czysta Organic yerba bez żadnych innych dodatków.