16 pozycji razem
mléko 39198
12021 lait solaire bio spf 20 50ml (1)
64,90 zł
30648
12033 lait solaire bio spf 50 50ml
82,70 zł
30654
uvbio
57,10 zł
37215

Kremy do opalania BIO nie zawierają problematycznych składników zwykłych kremów przeciwsłonecznych, takich jak filtry chemiczne, sztuczne zapachy, pochodne ropy naftowej, parafiny lub silikonu, nanotechnologia, sole glinu, parabeny lub PEG czy GMO.⁠

Jakie preparaty do opalania wybrać i na co uważać?

Zapewne wiemy, że dłuższy pobyt na słońcu, a tym samym ekspozycja na promieniowanie UBA i UVB, jest naprawdę szkodliwa. Nie musi to nawet trwać długo, a już występują poparzenia. W takich przypadkach skóra może się szybciej starzeć lub mogą wystąpić niektóre rodzaje chorób. Są niesamowite ilości kremów i olejków do opalania o różnych składnikach. Ale jak wybrać ten właściwy? Większość konwencjonalnych kremów przeciwsłonecznych zawiera substancje chemiczne, które chronią przed promieniami słonecznymi, ale mogą również zaburzać równowagę hormonalną, powodować alergie i uszkadzać DNA.

Konwencjonalne kremy do opalania obejmują na przykład oksybenzon, avonbenzon lub oktokrylen. Są to filtry chemiczne, które są wchłaniane przez skórę, a następnie trafiają do krwiobiegu i moczu. Między składnikami takich kremów do opalania można znaleźć np. metoksycynamonian etyloheksylu określany jako octinoxate, oksybenzon, avobenzon, oktyzalan, oktokrylen, homosalan czy oktinoksat. Chemiczne kremy do opalania są zwykle lżejsze, przejrzyste i łatwo rozsmarowywalne.

Kluczowa różnica między mineralnymi i chemicznymi kremami do opalania polega na tym, że mineralne/fizyczne kremy przeciwsłoneczne osadzają się na powierzchni skóry i BLOKUJĄ promienie na powierzchni za pomocą takich składników, jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu, podczas gdy kremy chemiczne POCHŁANIAJĄ promienie jak gąbka dzięki składnikom takim jak oksybenzon, awobenzon, oktyzalan, oktokrylen, homosalan lub oktinoksat. Ponadto filtry chemiczne wytwarzają wolne rodniki, które uszkadzają komórki. Mogą również powodować zaburzenia równowagi hormonalnej. W długim okresie lata, kiedy od kilku miesięcy przebywamy na słońcu, te chemiczne koktajle nie są czymś, co chcielibyśmy przyjmować codziennie.

Naturalne (mineralne / fizyczne) kremy do opalania

Tak zwane naturalne kremy do opalania nazywane są mineralnymi. W ich skład wchodzą substancje aktywne, takie jak tlenek cynku czy dwutlenek tytanu. Tworzy fizyczną barierę, która odbija promienie światła od skóry. W przeciwieństwie do konwencjonalnych chemicznych kremów przeciwsłonecznych nie stanowi zagrożenia dla organizmów wodnych.⁠ Opalaj się zdrowo i nie rób krzywdy sobie ani otaczającemu Cię środowisku.⁠ Kosmetyki Bio nie zawierają parabenów i nie blokują przyjmowania tak ważnej witaminy D. Dzięki brakowi parabenów, nie wywołują też alergii, jak to ma miejsce w przypadku konwencjonalnych kremów przeciwsłonecznych. Co więcej, dzisiaj mineralne filtry przeciwsłoneczne przeszły długą drogę od swoich kredowych, białych, trudnych do rozprowadzania poprzedników. :)