Herbata czarna

Najczęściej sprzedawane

1 pozycji razem
Hampstead Tea London BIO Chai cerny sypany caj 100g
20,20 zł
36081

Na całym świecie herbata jest drugim po wodzie najczęściej spożywanym napojem. Wszystkie rodzaje herbaty pochodzą z tej samej rośliny – Camellia Sinesis. Różne sposoby zbierania i przetwarzania rośliny dają różne rodzaje herbaty, z których jednym jest czarna herbata.

Herbata dojrzewająca Pu Ehr to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych chińskich herbat. Nazwa nie pochodzi od miejsca pochodzenia, ale od miasta Pu-er w prowincji Yunnan. Początkowym surowcem do wytworzenia shu (ciemnego) lub sheng (zielonego, dojrzewającego) puerhu jest Maocha - zwiędnięte liście, w których trwające utlenianie zostaje zatrzymane, a które są następnie zwijane, suszone i sortowane na kilka grup w zależności od jakości.

W przypadku produkcji Sheng Pu Erhu, Maocha jest sparzona i prasowana do pożądanego kształtu, a następnie pozostawiana do dojrzewania w odpowiednich warunkach. Shu Pu Erh powstał z próby naśladowania już dojrzałych Sheng Pu Ehrów, a liście te przechodzą proces sztucznie kontrolowanej fermentacji zwanej Wu Dui. Czas tego procesu to od 1 do 3 miesięcy. Na koniec liście są ważone, sparzone i prasowane. Najczęściej Pu Erh jest prasowany w kształt ciastek, gniazd lub cegiełek, można go też kupić jako herbatę sypaną.