Rooibos

Pochodzenie herbaty Rooibos to Republika południowej Afryki w okolicach Kapsztadu, a tej herbacie przypisuje się duże ilości antyoksydantów, poprawia trawienie lub obniża poziom cholesterolu. Herbaty Rooibos pomagają pogłębić odprężenie ciała i umysłu oraz są wspaniałym dodatkiem do chwil relaksu. I to wszystko bez kompromisów w składzie.

Rooibos - przyjemnie słodka kombinacja smaków

Jeśli masz zamiar zacząć z herbatami sypkimi, Roiboos jest właściwym wyborem, ponieważ jego smak Cię zachwyci. Rooibos to herbata, która nie zawiera prawie żadnej kofeiny i ma słodki smak. Jest to czerwona herbata ziołowa, która pochodzi ze sfermentowanych liści krzewu Aspalathus linearis, rośliny pochodzącej z RPA. Herbata Rooibos ma słodki, delikatny i ziemisty smak. Ponieważ zawiera bardzo mało kofeiny, Rooibos może być spożywany przez dzieci, kobiety w ciąży i osoby wrażliwe na kofeinę.

Rooibos to popularna herbata spożywana w górskim regionie Cedarberg w RPA od ponad 300 lat. Roślina została po raz pierwszy odnotowana przez botaników w 1772 roku, po tym, jak skosztowali pysznego napoju oferowanego im przez miejscowych ludzi. Herbata jest wytwarzana przez obcinanie liści i łodyg rośliny, a następnie ich fermentację w stosach i pozostawienie do wyschnięcia na słońcu - proces ten nadaje liściom charakterystyczny czerwono-brązowy kolor.

Rooibos i wpływ na zdrowie

Główną zaletą odżywczą herbaty rooibos jest jej bogata zawartość antyoksydantów i jest źródłem wyjątkowych polifenoli, w tym aspalatyny. Te związki roślinne mogą pomóc chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki, które prowadzą do niektórych rodzajów chorób.

RADA jak prawidłowo przygotować Rooibos: Wystarczy dodać świeżo przegotowaną gorącą wodę i pozwolić jej się zaparzyć. Im dłużej będziesz herbatę parzyć, tym mocniejszy i bardziej wyrazisty będzie smak. Jeśli pozwolisz herbacie parzyć się przez 10 minut lub dłużej, będzie bogatsza w antyoksydanty.