Odżywki

Najczęściej sprzedawane

16 pozycji razem
obnovujici kondicioner JPG
Promocja
42,22 zł –13 %
36,73 zł
41934
kvitok
33,74 zł
44946
29853 faith in nature kondicioner avokado 400 ml 99346
FiN kondicioner levandule 23357

Naturalne odżywki są łagodne dla skóry, przywracają włosom blask, ułatwiają rozczesywanie, regenerują włókno włosa i pozostawiają je miękkie. Łącząc wyłącznie naturalne składniki, zapobiegają ich wysychaniu i chronią włosy przed uszkodzeniami.

Wyjątkowość naturalnych odżywek

Dobra odżywka delikatnie otula włos i utrzymuje wewnętrzną równowagę lipidów. Tworzy barierę ochronną, dzięki czemu struktura włosa jest gęsta i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Gdy zastosujesz naturalną odżywkę, twoje włosy będą gładkie, lśniące, a ponadto łatwiejsze do rozczesania.

Mówiąc najprościej, pora pozbyć się konwencjonalnych odżywek. Dziś już istnieje niezliczona ilość powodów, aby preferować naturalny skład kosmetyków, których używamy na co dzień. Głównym powodem jest to, że konwencjonalne produkty są naładowane składnikami, które są szkodliwe zarówno dla nas, jak i dla środowiska.

Jakich składników w odżywkach unikać?

  • Siarczany - składnik numer jeden, którego należy unikać, to właśnie siarczany. Te chemikalia są używane jako piana w wielu szamponach lub innych produktach do włosów, w tym odżywkach. Najczęściej stosowanymi siarczanami są siarczan larylosiarczanu i lauretosiarczan sodu. Jeśli widzisz je na etykiecie, unikaj.
  • Parabeny - parabeny to chemikalia stosowane w celu przedłużenia trwałości produktu. Parabeny zatem konserwują produkty, ale za jaką cenę? Niestety, skóra parabeny bardzo łatwo wchłania.
  • Ftalany – ftalany wykorzystywane są w kosmetyce jako spoiwo.

Jak rozpoznać naturalną odżywkę?

  • Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, w tym konserwantów (dlatego produkty naturalne mają krótszy termin ważności). Nie może zawierać toksycznych lub takich składników, które mogą podrażniać skórę i powodować alergie.
  • Jako konserwanty zastosowane były sole, olejki eteryczne, ekstrakty ziołowe lub naprzykład miód i cukier.
  • Posiadają certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo i pewność naturalnego składu - wśród najbardziej rygorystycznie przyznawanych certyfikatów są - EcoCert, BDIH, Natrue czy CPK
  • Produkty nie są testowane na zwierzętach - w tym przypadku poszukaj na etykiecie króliczka Leaping bunny.
  • Obróbka produktów jest delikatna, aby nie degradować naturalnych składników.

W tym dziale znajdziesz wiele odżywek, które działaniem równe są tym konwencjonalnym, ale w przeciwieństwie do nich są na naturalnej bazie.