23 pozycji razem
34662 caltha tuhy sampon na vlasy medunka 100 g
21,90 zł
6452/622
kofeinovy sampon JPG
50,80 zł
41916
32850 caltha sampon na podporu rustu malachit sira a preslicka 250 ml 32850
šampon
33,80 zł
6452/1004
Snímek obrazovky 2023 11 03 v 9.58.22
33,80 zł
47844
sampon na mastne vlasy JPG 41928
objemovy sampon JPG
42,30 zł
41925
benecos sprchovy gel gin 2v1 500 ml bio 6452/1081

Bio šampóny šetrně myjí vlasy a neobsahují parabeny, sulfáty, ani jiné chemické přísady. Díky svému složení pouze přírodních ingrediencí nedráždí a nevysušují pokožku. Vlasy zůstávají hydratované a lesklé.

Szampony Bio delikatnie myją włosy i nie zawierają parabenów, siarczanów ani innych chemicznych dodatków. Dzięki swoim tylko naturalnym składnikom nie podrażniają i nie wysuszają skóry. Włosy pozostają nawilżone i lśniące.

Substancje konwencjonalnych szamponów

Szampony o naturalnym składzie nie zawierają substancji, które wysuszyłyby skórę głowy, a jednocześnie zachowałyby piękne i lśniące włosy. Możesz także wybierać spośród szamponów przeciwłupieżowych. Naturalne szampony, które tu znajdziesz, nie zawierają surfaktantów - środków powierzchniowo czynnych (substancji odpowiedzialnej za pienienie się szamponu). Substancje te można znaleźć na etykiecie kosmetyków konwencjonalnych pod nazwami Lauryl Sulfate (SLS) oraz Sodium Laureth Sulfate (SLES). Ich zadaniem jest usuwanie tłuszczu, ale często substancje te pochodzą z ropy i długotrwale wysuszają skórę głowy, powodując reakcje alergiczne i podrażnienia skóry. Pienienie szamponu nam się wprawdzie podoba, ale nie wpływa to na jego skuteczność. Wręcz przeciwnie! A parabeny są używane jako konserwanty. Wszystkie trzy z tych chemikaliów mogą powodować reakcje alergiczne i podrażnienie skóry. Ponadto działanie tych substancji, które następnie bardzo szybko dostają się do ścieków, wyraźnie uszkadza ekosystem wodny i zabija niektóre rodzaje mikroorganizmów.

Další chemikálie, o které se ví, že se vkrádají do šamponů a kterým bychom se měli vyhnout jsou kyselina salicylová a polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH). Je pravda, že tyto přísady jsou ve skutečnosti to, co dělá komerční šampon tak účinným. Vždy ale s rizikem.

Inne chemikalia, o których wiadomo, że dodaje się do szamponów i których należy unikać, to kwas salicylowy i wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA). To prawda, że ​​to właśnie te składniki sprawiają, że komercyjny szampon jest tak skuteczny. Za to bardzo ryzykowny.

Daj naturalnym szamponom zielone światło!

Existují šetrné alternativy, které jsou součástí přírodních produktů. Mezi nejčastější, které v přírodní kosmetice můžete najít patří Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside, Capryl Glucoside, Coco Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine. Tyto látky jsou vyrobeny rostlinného původu a díky tomu jsou šetrné.

Istnieją delikatne alternatywy, które są częścią naturalnych produktów. Najczęściej spotykane w kosmetykach naturalnych to Sodium Coco Sulfate, Lauryl Glucoside, Capryl Glucoside, Coco Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Cocamidopropyl Betaine. Substancje te są pochodzenia roślinnego i dlatego są delikatne.

Używając organicznych szamponów, nie musisz czuć się winny z powodu krzywdzenia swojej matki natury. Większość z tych produktów zawiera składniki, które da się szybko rozłożyć.

Dlaczego warto wybierać z gamy naturalnych szamponów?

  • Utrzymują pH skóry.
  • Są przyjazne dla ekosystemu wodnego - ulegają biodegradacji.
  • Nie zawierają substancji chemicznych takich jak siarczany itp.
  • Nie wysuszają skóry głowy, a wręcz na odwrót ją regenerują. Wzbogacone są naturalnymi składnikami, takimi jak olej kokosowy, aloes czy drzewo herbaciane.
  • Nie są testowane na zwierzętach.