6 pozycji razem

Ze względu na swój naturalny skład płyny do płukania mają szereg zalet dbając o jamę ustną. Działają antyseptycznie, przeciwdziałają próchnicy, wspomagają regenerację dziąseł, zapobiegają rozwojowi bakterii w jamie ustnej i zapewniają świeży oddech. Wszystko to tylko dzięki sile naturalnych ekstraktów, takich jak aloes, tea tree czy goździki.

Naturalne płyny do płukania ust i ich skład

Istnieją zioła, które są szczególnie korzystne dla zdrowia jamy ustnej, zwłaszcza ze względu na ich właściwości antybakteryjne. Wchodzą w skład naturalnych płynów do płukania ust. Przede wszystkim powinniśmy wspomnieć o goździkach. Goździk zawiera eugenol (związek o działaniu przeciwgrzybiczym, antyseptycznym i znieczulającym). Nie tylko pomaga dzięki swoim właściwościom antyseptycznym, ale jest również skutecznym środkiem zwalczającym ból zęba.

Innym ziołem jest Bazylia azjatycka, znana również jako Tulsi, która zabija bakterie chowające się między zębami. Aby w pełni wykorzystać jej właściwości, codziennie rano płukaj usta herbatą Tulsi. Jest lepsza niż najlepsze wody do płukania ust.

Napewno znacie także gałkę muszkatołową. Jej związki zabijają bakterie powodujące płytkę nazębną i nieświeży oddech. Gałka muszkatołowa zawiera ten sam związek, co goździk (eugenol). Gałka muszkatołowa ma zatem właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

Na koniec wspomnimy o Aloe vera. Sukulent, znany ze swoich właściwości zdrowotnych dla skóry, jest skuteczny w gojeniu ran i ma pozytywny wpływ na zdrowie dziąseł, ponieważ może zapobiegać ponownemu krwawieniu. Aloes można również stosować na ból zęba.