Herbata biała

Najczęściej sprzedawane

čaj
30,20 zł –36 %
Pierwotnie: 30,20 zł  (–36 %)
19,30 zł
1 pozycji razem

Jeśli biała herbata to wyimaginowany Zeus na herbacianym Olimpie, to kwitnąca jest Afrodytą. Na pierwszy rzut oka niepozorna kula kwiatów i liści białej herbaty. Potem delikatna eksplozja kolorów i smaków. Podaruj sobie lub innym piękny efekt ręcznie robionej sztuki antycznej.

Delektuj się delikatnym smakiem unikatowej białej herbaty

W porównaniu z herbatą zieloną i czarną, biała herbata jest najmniej przetworzona, dzięki czemu zachowuje dużą ilość antyoksydantów. Jest naładowana polifenolami – konkretnie katechinami. Polifenole to cząsteczki roślinne, które mają właściwości przeciwutleniające i chronią nasze komórki przed uszkodzeniem związkami zwanymi wolne rodniki.

Powstaje poprzez zbieranie pąków i liści drzewa herbacianego przed ich całkowitym otwarciem. Białą herbatą nazywana jest de facto dlatego, że pąki mają w czasie zbiorów na sobie maleńkie białe włoski. Liście białej herbaty są młodsze i mniej przetworzone niż inne rodzaje herbaty. Napój sporządzony parzeniem młodych liści herbaty i nieotwartych pąków ma jasnożółty odcień i najdelikatniejszy smak ze wszystkich herbat.