12 pozycji razem
7224 rosita extra virgin cod liver oil liquid extra panensky olej z trescich jater 150 ml 1
193,24 zł
46436

Mózg rośnie w największym tempie od urodzenia do około 2 roku życia, chociaż rozwój trwa nadal w dzieciństwie i okresie dojrzewania. Ponad 60% mózgu składa się z tłuszczu, a kwas tłuszczowy omega-3 DHA (kwas dokozaheksaenowy) stanowi około 10-15% tego. DHA jest niezbędny do rozwoju czuciowych, percepcyjnych, poznawczych i motorycznych układów nerwowych podczas szybkiego wzrostu mózgu.

Kwasy tłuszczowe Omega 3 a rozwój

Omega-3 to kwasy tłuszczowe, które są niezbędnymi składnikami błon komórkowych, a ponieważ nie możemy ich sami wytwarzać, musimy jakoś wprowadzić je do naszej diety. Te kwasy tłuszczowe są ważne dla różnych funkcji organizmu, od wzrostu komórek po aktywność mięśni, a u dorastających chłopców do rozwoju plemników.

Uważa się, że części mózgu bogate w DHA są odpowiedzialne za czynności takie jak planowanie, rozwiązywanie problemów i skupienie uwagi. W szczególności uważa się, że spożycie DHA jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu. Pomaga poprawić płynność błony, co oznacza, że ​​impulsy nerwowe lub wiadomości są przesyłane wydajniej.

Omega-3 to niezbędne kwasy tłuszczowe, które pomagają odżywić mózg i utrzymać go w zdrowiu. Są częścią procesu budowy nowych komórek - klucza do rozwoju ośrodkowego układu nerwowego i sercowo-naczyniowego oraz wspomagania organizmu w przyswajaniu składników odżywczych. Tłuszcze omega-3 są również ważne dla funkcji oczu - ostrego wzroku.

Wybór Omega 3

Kwasy Omega 3 mogą mieć postać tabletek, kapsułek żelowych lub olejków. W doborze powinniśmy zastanowić się, czy ma odpowiedni stosunek EPA i DHA. Idealny stosunek to 1:2 na korzyść DHA. Kolejnym kryterium powinno być to, czy olej zawiera minimum dodatków (np. konserwantów, aromatów, substancji słodzących). Jak wiemy, morze nie jest już tak czyste jak kiedyś. Wręcz przeciwnie, jest zanieczyszczone w wyniku działalności człowieka (wydobywanie ropy naftowej, spalanie paliw kopalnych itp.). Ryby mogą wówczas magazynować toksyny, takie jak rtęć, dioksyny i PCB, które mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego wybieraj oleje rybne, które zostały sprawdzone pod kątem wszystkich zanieczyszczeń, najlepiej przez niezależną stronę trzecią.