Herbata ajurwedyjska

Najczęściej sprzedawane

czev tulsi brahmi 900x900
 
26,30 zł
1 pozycji razem

Mieszanki herbat ziołowych oparte na tradycji ajurwedyjskiej, które znane są od wieków, świetnie smakują i mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Starannie dobrane mieszanki harmonizują funkcje organizmu, wspomagają metabolizm i dzięki swojej tradycji stanowią podstawę wszelkiej medycyny ajurwedyjskiej.

Tradycja ajurwedyjska

W sanskrycie ajurweda oznacza naukę o życiu. W przeciwieństwie do współczesnej nauki, która skupia się na leczeniu konkretnej choroby, Ajurweda jest holistyczną formą zdrowego stylu życia, która czci umysł, ciało i ducha. Obejmuje dietę, styl życia, zioła i jogę, które naprawdę leczą od wewnątrz.

Ajurweda została opracowana w starożytnych Indiach prawie 5000 lat temu, aby pomóc ludziom osiągnąć optymalne zdrowie, energię i równowagę w życiu. Klasyczne teksty ajurwedy rozpoczynają się opisami przekazywania wiedzy medycznej od bogów do mędrców, którzy następnie uczyli ich ludzkich lekarzy.

Moc i tradycja herbat ajurwedyjskich

Herbaty ajurwedyjskie to tradycyjne herbaty ziołowe podawane w medycynie ajurwedyjskiej. Jest kluczową częścią Ajurwedy, który pomaga ludziom osiągnąć zdrowie, sprawność i witalność. Istnieją trzy rodzaje herbat ajurwedyjskich - herbata VathaPitha i herbata Kapha. Te herbaty są wytwarzane z różnych ziół i składników i mają na celu detoksykację i oczyszczenie organizmu. Te ajurwedyjskie herbaty są znane tym, że promują zdrowie i wytrzymałość.

Podstawowa metoda przygotowania tych herbat ziołowych pozostaje taka sama we wszystkich trzech przypadkach, ale użyte zioła różnią się w zależności od rodzaju przygotowywanej herbaty. Herbata Vatha musi zawierać zioła takie jak koper włoski, goździki, imbir, cynamon, lukrecja, stewia itp. Herbata Pitha musi zawierać elementy takie jak imbir, kardamon, koper włoski, róże, lukrecja, stewia. Herbata Kapha musi idealnie zawierać takie składniki jak goździki, cynamon, lukrecja, imbir, kardamon, czarny pieprz.

Korzyści zdrowotne wynikające z picia herbaty ajurwedyjskiej są ogromne i sięgają od wspomagania utraty wagi, są skuteczne przy wspomaganiu trawienia i niestrawności, rozjaśniania cery, detoksykacji organizmu i wspierania witalności organizmu. W tym dziale znajdziesz herbaty ajurwedyjskie skomponowane według ajurwedyjskich receptur w najwyższej jakości.