Hydrophil Bamboo szczotka dla dzieci (miękka) - niebieska

Kod: 6530
17,47 zł
Produkt został wycofany

Zrównoważone produkty nie muszą być nudne. Potwierdzają to również bambusowe szczoteczki do zębów Hydrophil, które są wykonane z maksymalnym poszanowaniem środowiska i oryginalnym designem. Wyglądają naprawdę świetnie i nie tylko będą się wyróżniać w Twojej łazience. Spróbuj zapakować je do plecaka, który zabierzesz na festiwal lub weekend spędzony na wolności. Z pewnością przyciągniesz uwagę!

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

Hydrophil Bamboo szczotka dla dzieci (miękka) - niebieska

100% ze źródeł odnawialnych

Zrównoważone produkty nie muszą być nudne. Potwierdzają to również bambusowe szczoteczki do zębów Hydrophil, które są wykonane z maksymalnym poszanowaniem środowiska i oryginalnym designem.

Wyglądają naprawdę świetnie i nie tylko będą się wyróżniać w Twojej łazience. Spróbuj zapakować je do plecaka, który zabierzesz na festiwal lub weekend spędzony na wolności. Z pewnością przyciągniesz uwagę!

Pędzel wykonany jest w 100% z surowców odnawialnych . Jego ciało zrobione jest z bambusa, a jego średnio miękkie włosie z oleju rycynowego . Oczywiście przyjedziesz do domu w ekologicznym pudełku z papieru z recyklingu. Wybierając go, pomożesz również zmniejszyć produkcję i zużycie wyrobów z tworzyw sztucznych.

Polecamy również zakup praktycznego bambusowego stojaka na pędzle. Albo mniejszy na jeden pędzel, albo większy na 3-4 pędzle. No i oczywiście jedna z naszych wspaniałych past do zębów (lub pasty dla dzieci) lub w 100% naturalny proszek do wybielania zębów z węglem aktywnym. Dokładna higiena jamy ustnej obejmuje również czyszczenie języka, które od dawna jest czymś więcej niż tylko oczyszczającą techniką jogi. Jego zalety są już dostrzeżone we współczesnej medycynie. Z tym wyjątkowym skrobakiem poradzi sobie sam!

Dlaczego bambus?

Bambus ma szereg zalet. To dużo i szybko rośnie (w odpowiednich warunkach poradzi sobie nawet do 1 metra/dobę). Oznacza to więcej tlenu i więcej przetwarzanego CO2. Zajmuje około 32 milionów hektarów na świecie (naprawdę dużo boisk piłkarskich) i do jej uprawy nie są potrzebne żadne pestycydy, ponieważ jest naturalnie antybakteryjny. I to również przenosi się na szczoteczki do zębów – substancje antybakteryjne mogą zabijać różne zarazki bakterii, które w przeciwnym razie popełniłyby błąd w naszych ustach. A poza tym bambus jest naprawdę mocny i przyjemny w dłoni.

Ponadto jest rozkładany, więc najprostszym rozwiązaniem jest (gdy wygaśnie) zwrócenie go na Ziemię – wystarczy zakopać gdzieś w lesie. To nie potrwa długo i ulegnie rozkładowi. Drugą opcją jest po prostu spalenie.

Czym dokładnie jest olej rycynowy?

Olej rycynowy to olej roślinny pozyskiwany z nasion oleju rycynowego, który rośnie głównie w Indiach, Chinach i Brazylii. Składa się w około 80% z kwasów oleinowych, z których powstają włókna poliamidowe, czyli nylon, na włosie pędzla. Ale! Nawet jeśli jest to substancja czysto naturalna, nie oznacza to, że jeśli zrobisz z niej (bio)plastik, jest on biodegradowalny. Więc kiedy szczotka się skończy, złam główkę włosia i wrzuć ją do zmieszanych odpadów. Możesz wtedy zakopać korpus szczoteczki lub wyrzucić do lasu, ulegnie rozkładowi.

A co z kolorami?

Pewnie ma sens, że skoro Hydrophil bazuje na 100% czystości swoich produktów, to nie będzie używać żadnych chemicznych farb. I to się zgadza. Współpracują z firmą AURO, która od ponad 30 lat produkuje farby z naturalnych substancji. Ich kolory są łatwo degradowalne, nie obciążają środowiska, a ponadto są, przynajmniej naszym zdaniem, naprawdę ładne.

A czy pandy będą miały co jeść?

Odmiana bambusa moso lub Phyllostachys edulis jest używana do bambusowych pędzli i pokrowców, których pandy nie jedzą. Pandy wielkie, których w naturze występuje tylko około 1700 osobników, żywią się głównie odmianami Pseudosasa japonica (Bambus metake), Phyllostachys nigra (Czarny Bambus) i Phyllostachys bissetii (Konik Bisset). Podobnie jak czerwone pandy. Nie musisz się więc martwić, że za pysk odbierzesz pandom bambus.

I znowu Chiny!

Tak, to prawda. Te pędzle są również produkowane w Chinach. Ale odpowiedzialnie. Chłopcy z Hydrophil znają fabrykę, odwiedzają ją regularnie i mają stały podgląd tego, co dzieje się w fabryce i jak przebiega sam proces produkcyjny. Chcesz wiedzieć, gdzie narodziła się Twoja szczoteczka do zębów? Następnie spójrz na ten film:

Musisz dowiedzieć się, jak go prawidłowo wyczyścić!

„Rób wszystko najlepiej, jak potrafisz”, mówi jedno przysłowie Toltec. Nawet mycie zębów można zrobić dobrze i źle. Powtórzmy więc zasady:

 • oczyszcza od dziąseł po zęby, delikatnymi kolistymi ruchami (bez szorowania jak naparstek),
 • powierzchnie do żucia, aż w końcu,
 • 2-3 razy dziennie używaj raz szczoteczki międzyzębowej i/lub nici dentystycznej.
 • powoli i przez długi czas lepiej niż szybko i wściekle,
 • odczekać 30 minut po posiłku oczyszczającym,

Kilka wskazówek na zakończenie

 • Najlepiej wymieniać szczoteczkę raz na 3 miesiące – kiedy włosie zacznie się rozdwajać.
 • Jeśli jesteś chory (grypa/kaszel/katar…), poczekaj, aż wyzdrowiejesz, a następnie wymień szczoteczkę.
 • Zmieniaj też pastę - mikroflora w ustach szybko się przyzwyczaja i trzeba ją cały czas zaskakiwać :-).
 • Wybierz kolor, który po prostu lubisz i zamień mycie zębów w rytuał.
 • A ponieważ w Hydrophil chodzi o wodę, wiedz, że wystarczy namoczyć pędzelek, a następnie spłukać. Woda może nie płynąć przez cały czas mycia zębów.
 • Bądź hydrofilowy podczas mycia zębów, to się opłaca. :-)

Kolor

niebieski

Długość włosia

12 mm

Materiał

 • korpus: bambus uprawiany w sposób zrównoważony
 • włosie: nylon z olejem rycynowym

Liczba rzędów włosia

4

Ilość włosia

około 800

Grubość włókna

6 mil = 0,1524 mm

Klasa rozdrobnienia włosia

Miękki

Kraj pochodzenia

Wykonane odpowiedzialnie w Chinach.

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: