Oleje

Dziś już każdy wie, że wysokiej jakości oleje i tłuszcze to podstawa zdrowej kuchni. Dzięki diecie śródziemnomorskiej bogatej w wysokiej jakości tłuszcze mieszkańcy południa żyją o wiele lat dłużej niż średnia europejska. Każda komórka człowieka składa się z wody i tłuszczu, dlatego jest to tak ważne.

Zadbaliśmy o nasze oleje ze szczególną troską i dostarczamy Ci produkty wytwarzane w rolnictwie biodynamicznym, które zdobywają kilka światowych nagród. Te olejne nagrody zyskały głównie za ich pochodzenie i wyjątkową obróbkę, która jest delikatna zarówno dla natury, jak i otrzymywanego oleju. Dzięki temu zachowują wszystkie zdrowe substancje.

Najczęściej sprzedawane

8 pozycji razem

Nasza marka BrainMax Pure oferuje wybór kilku olejów. Wykazano, że tłuszcze jednonienasycone poprawiają poziom cholesterolu we krwi. Należą do nich oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej konopny, awokado, orzechy (migdały, pistacje, orzechy nerkowca, orzechy pekan i orzechy laskowe).

Oliwa z oliwek

Jest to tłoczona na zimno oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, produkowana w rolnictwie biodynamicznym z dojrzałych oliwek odmiany Picual w Hiszpanii. Dzięki wysokiej temperaturze dymienia (do 210°C) oliwa z oliwek nadaje się do gotowania na ciepło i na zimno lub do przyprawiania ulubionego dania. Nasza oliwa BrainMax DAILY nadaje się do codziennego użytku, również do smażenia i pieczenia. Natomiast wersja PREMIUM nadaje się tylko do zimnej kuchni, ponieważ jest bogata w korzystne składniki odżywcze i ma niższą temperaturę dymienia (180°C).

Olej konopny

Pozyskiwany jest z nasion konopi tłoczonych na zimno. Uważany jest za najbardziej odpowiedni olej roślinny. Świetnie nadaje się do dań na zimno. Do sałatek, past, dressingów itp. Olej zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i sam ich nie wytwarza. Olej konopny ma idealną proporcję omega 3-6-9 kwasów tłuszczowych, co czyni go jednym z najcenniejszych olejów w historii. Zawiera do 80% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nadaje się również do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Olej kokosowy

Organiczny extra virgin olej kokosowy tłoczony na zimno ze świeżych orzechów kokosowych od filipińskich rolników. Olej wyróżnia się neutralnym, lekko kokosowym smakiem i aromatem, dzięki czemu idealnie nadaje się do smażenia czy pieczenia. Nadaje się do pielęgnacji skóry i włosów. W temperaturach powyżej 24°C olej topi się, w niższych temperaturach ponownie gęstnieje. Nie wpływa to na jego jakość i wartości odżywcze.

Olej MCT

Jest delikatnie pozyskiwany z orzechów kokosowych uprawianych w ekologicznym i zrównoważonym rolnictwie. Chodzi o 100% trójglicerydy kaprylowe, które są najbardziej ketogenną częścią kokosa. Kwas kaprylowy jest trójglicerydem o średniej długości łańcucha (MCT C8). Charakteryzuje się łatwą przyswajalnością i szybkim metabolizmem w wątrobie. Dzięki temu nie jest magazynowany w rezerwach tłuszczu, lecz wykorzystywany do produkcji ketonów = energii.

MCT nadaje się do zwiększenia wydajności organizmu, ponieważ jest wchłaniany bezpośrednio do krwi. Olej MCT nie jest magazynowany w organizmie i dlatego jest dobrym dodatkiem do diet i redukcji masy ciała. Aby zmaksymalizować pozytywne efekty, wskazane jest stosowanie go na diecie keto lub niskowęglowodanowej.