Octy

Najczęściej sprzedawane

2 pozycji razem

Ocet jest pomocnikiem w kuchni podczas doprawiania potraw. Potrafi zamienić zwykłe jedzenie w przysmak. Oferujemy kilka rodzajów octu w zależności od tego, z czego jest zrobiony. Każdy jest inny – zarówno pod względem smaku, zapachu i koncentracji, jak i sposobu wykorzystania w kuchni.

Ocet powstaje w wyniku fermentacji płynów i produktów spożywczych zawierających alkohol etylowy, który przekształca się w kwas octowy. Podstawą jego smaku i nazwy jest pierwotny surowiec, z którego powstał.

Rodzaje octu

Ocet owocowy - powstaje z owoców, które mogą być fermentowane. Najbardziej znanym jest jabłko. Ma słodko-kwaśny smak owoców. Na dnie szkła może znajdować się osad, co jest zjawiskiem naturalnym. Stosowany jest najczęściej do wspomagania detoksykacji.

Ocet kokosowy - najnowszy ocet. Pozyskiwany jest z soku z kwiatów palmy kokosowej, który jest następnie fermentowany przez 8-12 miesięcy. Ocet jest źródłem witaminy C, B, a także wielu minerałów, takich jak potas, żelazo, miedź czy cynk. Stosuje się go w sosach, marynatach, sałatkach czy zupach.