Kubeczki menstruacyjne

Najczęściej sprzedawane

1798f59f39819bce9d9d955bd3d98d81 gaia cup menstruacni kalisek s 02040 0001 bile samo w
 
93,20 zł
1 pozycji razem
1798f59f39819bce9d9d955bd3d98d81 gaia cup menstruacni kalisek s 02040 0001 bile samo w
Polecane
93,20 zł
98080

Kubeczki menstruacyjne to jedna z kilku ekologicznych możliwości, z których możesz korzystać w dni menstruacyjne. Jest niezawodny i ma kilka zalet, które z pewnością docenisz podczas menstruacji.

Kubeczki menstruacyjne są odpowiednie zarówno dla kobiet ze słabą, jak i obfitą miesiączką. Łatwe wprowadzenie wymaga trochę praktyki, ale kiedy się już do niego przyzwyczaisz, stanie się naturalną częścią Twojego okresu. Kubeczki wykonane są z silikonu. Ma niezaprzeczalną zaletę, że niewystępują u niego prawie żadne reakcje alergiczne. Kubeczek wkłada się do pochwy, a następnie wylewa się płyn menstruacyjny (zwykle 1-3 razy dziennie), w zależności od intensywności miesiączki. Następnie trzeba go przegotować. Kubeczki mają kilka rozmiarów, które podzielone są na kilka kategorii. Rozmiar dobierany jest w zależności od wieku kobiety, od tego czy już rodziła, a także od intensywności menstruacji. Potem miseczki różnią się sztywnością. Niektóre są cieńsze i wygodniejsze dla kobiet, ponieważ ich nie czują, a niektóre kobiety wolą twarde miseczki, ponieważ czują się z nimi bezpieczniej i lepiej się je wprowadza.

Zalety korzystania z kubeczków menstruacyjnych

  • Ekologiczne podejście - używanie kubeczków menstruacyjnych pozwoli Ci zaoszczędzić wiele odpadów tworzonych przez podpaski i tampony.
  • Komfort - w ogóle nie czujesz kubeczku, więc w niczym Cię nie ograniczy.
  • Opłaca się też finansowo – kubeczek wytrzyma 5-10 lat.
  • Kubeczek nie zawiera żadnych włókien syntetycznych, które mogą zaplątać się w błonę śluzową, jak ma to miejsce w przypadku tamponów.
  • Zmniejsza ryzyko syndromu szoku toksycznego.
  • Nie zawiera żadnych substancji chemicznych związanych z wybielaniem bawełny, jak to ma miejsce w przypadku niektórych tamponów.
  • Minimalizuje nieprzyjemny zapach, który powstaje tylko wtedy, gdy płyn menstruacyjny zetknie się z tamponami lub podpaskami.