BrainMarket Okulary blokujące 40% niebieskiego światła, STAR

Kod: 999931
61,60 zł
Chwilowo niedostępny
Pozycja została wyprzedana…

Okulary blokujące 40% widma światła niebieskiego o długości fali od 380 do 500 nm widma, szczególnie odpowiednie do pracy na komputerze w ciągu dnia. Zmniejszają zmęczenie oczu i chronią ich kondycję. Do noszenia wieczorem (2 godziny przed snem) zalecamy okulary, które blokują 100% lub więcej niebieskiego światła.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

Okulary BrainMarket blokujące 40% niebieskiego światła, STAR

Lekkie okulary filtrujące 40% niebieskiego światła o długości fali od 380 do 500 nm i dlatego nadają się przede wszystkim do pracy na komputerze w ciągu dnia. Okulary chronią oczy przed światłem emitowanym z ekranów komputerów, telewizorów lub telefonów. Łagodzą podrażnienia oczu i późniejsze bóle głowy. Do noszenia wieczorem (2 godziny przed snem) zalecamy okulary, które blokują 100% lub więcej niebieskiego światła.

Nosząc okulary blokujące niebieskie światło przed snem, możesz poprawić sen, zdrowie (poprzez wydzielanie melatoniny) i poranną energię. Przeczytaj artykuł o tym, dlaczego sen jest ważny i jak go poprawić.

Okulary pakowane są w folię i karton, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom podczas transportu.

Problem niebieskiego światła

W dzisiejszej erze cyfrowej niewiele osób może oderwać wzrok od ekranu, czy to telewizji, telefonu komórkowego czy komputera. Wraz z rosnącym wykorzystaniem tych urządzeń elektronicznych i wykorzystaniem świateł LED pojawiły się nowe problemy.

  • Ekspozycja na niebieskie światło z ekranów przed snem zakłóca produkcję melatoniny i wzorce snu.
  • Niebieskie światło z ekspozycji na niebieskie światło może prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej.
  • Nadmierne nasycenie niebieskim światłem może zmniejszyć ostrość wzroku i utrudnić ustawienie ostrości.
  • Wykazano, że niebieskie światło powoduje fotochemiczne uszkodzenia siatkówki i plamki żółtej, powodując stres oksydacyjny w oczach.
  • Zaburzenia snu mogą prowadzić do depresji ze zwiększonym ryzykiem choroby.

Niebieskie światło o długości od 380 do 470 nm jest uważane za szkodliwe, ponieważ może powodować uszkodzenie siatkówki, zaćmę i jest związane z zaburzeniami snu. Jednak nie wszystkie widma światła niebieskiego są złe, na przykład widmo od 470 do 500 nm, zwane również turkusowym światłem niebieskim, jest ogólnie uważane za dobre. To spektrum widzialnego światła niebieskiego jest korzystne, ponieważ stymuluje naturalne odruchy chroniące oczy przed nadmierną ekspozycją, a także wspomaga funkcje poznawcze i pamięciowe mózgu. Jednocześnie stymuluje światłoczułe komórki zwojowe siatkówki, także odruch źrenicowy i kontroluje cykl dobowy.

 

Pamiętaj

Najważniejsze informacje o blokowaniu niebieskiego światła

O ile w ciągu dnia potrzebujemy wystarczającej ilości jasnego światła, to jego nadmiar w nocy jest szkodliwy. Głównie niebieski składnik światła sygnalizuje organizmowi, kiedy powinien być aktywny, a kiedy nadszedł czas na odpoczynek i regenerację. Blokując niebieskie światło na 2-3 godziny przed snem, dasz znać swojemu ciału, że nadszedł czas na sen. Nagrodą będzie zwiększona produkcja melatoniny (hormonu snu i regeneracji, silny antyoksydant), lepsza jakość snu i przyjemny poranek pełen energii.

 

Podstawowe specyfikacje

Szkło: żółte

Szerokość okularów: 14,5 cm

Długość zauszników: 14 cm

Średni rozmiar

Parametry dodatkowe

Kategoria: Okulary blokujące niebieskie światło
Blokuje: Niebieskie światło
Cel: Ochrona wzroku
Dla kogo: Dorośli
Konstrukcja: Metal
Pora noszenia: W dzień
Rodzaj: Do towarzystwa
Stopień blokacji: 40%
Pozycja została wyprzedana…
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:
5
NW Avatar of author | 20.4.2023
ładnie wyglądają na twarzy, polecam
5
ŁT Avatar of author | 11.4.2023
Fajne okularki, solidne, używam w pracy i faktycznie oczy już mnie tak nie bolą wieczorem.
Nie wypełniaj tego pola:
P Avatar of author brianmarket 15.12.2022 10:52
Chciałem kupić kilka sztuk okularów z filtrem niebieskim, korzystając z promocji, ale zauważyłem, że w polskiej sieci ten sklep nie istnieje, tzn. 0 opinii na ceneo, opineo. Możecie Państwo wystawić coś na ceneo lub opineo, gdzie jest ochrona klienta?
Odpowiedź
AB Avatar of author Odpowiedź 27.1.2023 11:30
Witam, jesteśmy czeską firmą i na polskim rynku działamy dopiero pół roku, stąd brak opinii:) W Czechach, Słowacji i na Węgrzech już posiadamy bardzo dobrą opinię klienta: https://obchody.heureka.cz/brainmarket-cz/recenze/overene Na razie nasze produkty można kupić tylko na naszej stronie ale nie długo także w sieci Allegro.