Maska do spania o anatomicznym kształcie (czarna) MIND

Kod: 35997
68,79 zł
Dostępny (>5 szt)

Specjalnie ukształtowana maska do spania o anatomicznym kształcie, zapobiegająca wpływowi światła. Światło, które wnika do twoich oczu, przyczynia się do złej jakości snu. Maska nie przepuszcza światła, jest lekka, oddychająca i wykonana z przyjemnego materiału. Dzięki temu jest wygodny w noszeniu i odpowiedni dla osób, które cierpią z powodu długiego snu, częstego budzenia się i złego snu. Można go również używać podczas podróży (samolotem) lub w miejscach, gdzie światło pada z otoczenia.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

Maska do spania o anatomicznym kształcie (czarna) MIND

Maska do spania o specjalnym kształciektóre zapobiegają wpływowi jakiegokolwiek światła. W ten sposób maska blokuje światło, co może uniemożliwić zaśnięcie. Światło padające w nocy na siatkówkę nie tylko uniemożliwia zasypianie, ale również zaburza jakość snu. Maska jest odpowiednia dla osób cierpiących na zły sen. Dzięki niemu możesz stworzyć lepszą rutynę snu.Maska nie przepuszcza światła, jest lekka, oddychająca i wykonana z przyjemnego materiału.

maska umysłu 3 (1)
maska umysłu

Jak to działa?

Światło wpadające do oczu przez siatkówkę hamuje produkcję melatoniny, hormonu wywołującego sen. Melatonina jest wypłukiwana w mózgu, gdy oczy nie są wystawione na działanie światła. Zadaniem melatoniny jest sygnalizowanie mózgowi, że czas spać. Tłumienie produkcji melatoniny upośledza zdolność zasypiania, a tym samym wpływa na ogólną jakość snu. Maska do spania pomaga blokować światło, działając jak tarcza. W ten sposób możesz łatwiej dostosować swój rytm dobowy.

Maska jest odpowiednia dla każdego, kto ma problemy z długim zasypianiem, częstymi wybudzeniami w nocy i ogólną jakością snu. Jest szczególnie odpowiedni tam, gdzie jesteś otoczony światłem wpadającym do pokoju, w którym śpisz (oświetlenie uliczne). Możesz go również używać podczas podróży środkiem transportu (samolotem). Dzięki anatomicznemu kształtowi do oczu nie dociera światło z otoczenia, jest wygodny, ma wystarczająco dużo miejsca wokół oczu, dzięki czemu nie uciska powiek i jest wykonany z przyjemnego, oddychającego materiału.

 

zamaskować umysł 5
 
Podstawowe specyfikacje

Kolor: czarny

Rozmiar: wysokość x szerokość, 10 cm x 25 cm

Materiał: poliester

WSKAZÓWKA: Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat jakości snu ? Staraj się blokować niebieskie światło na 2-3 godziny przed snem ! Na naszej stronie znajdziesz wysokiej jakości okulary do jego blokowania, folię, porady i triki.

Problem niebieskiego światła

W dzisiejszej erze cyfrowej niewiele osób może oderwać wzrok od ekranu, czy to telewizora, telefonu komórkowego czy komputera. Wraz z rosnącym wykorzystaniem tych urządzeń elektronicznych i lamp LED pojawiły się nowe problemy.

  • Ekspozycja na niebieskie światło z ekranów przed snem zaburza produkcję melatoniny i wzorce snu.
  • Ekspozycja na niebieskie światło może prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej.
  • Nadmierne nasycenie światłem niebieskim może zmniejszać ostrość wzroku i utrudniać skupienie.
  • Wykazano, że światło niebieskie powoduje fotochemiczne uszkodzenia siatkówki i plamki żółtej, powodując stres oksydacyjny w oczach.
  • Zaburzenia snu mogą prowadzić do depresji ze zwiększonym ryzykiem zachorowania.

Niebieskie światło o długości fali od 380 do 470 nm jest uważane za szkodliwe, ponieważ może powodować uszkodzenie siatkówki, zaćmę i jest związane z zaburzeniami snu. Jednak nie wszystkie widma światła niebieskiego są złe, na przykład widmo od 470 do 500 nm, zwane także światłem turkusowo-niebieskim, jest ogólnie uważane za dobre. To spektrum widzialnego niebieskiego światła jest korzystne, ponieważ stymuluje naturalne odruchy chroniące oczy przed prześwietleniem, a także wspomaga funkcje poznawcze i pamięciowe mózgu. Jednocześnie pobudza światłoczułe komórki zwojowe siatkówki, w tym odruch źreniczny oraz reguluje cykl dobowy.

Ikona

Pamiętaj

Najważniejsze informacje o blokowaniu światła niebieskiego

O ile w ciągu dnia potrzebujemy wystarczającej ilości jasnego światła, to jego nadmiar w nocy jest szkodliwy. Przede wszystkim niebieska składowa światła sygnalizuje organizmowi, kiedy powinien być aktywny oraz kiedy nadszedł czas na odpoczynek i regenerację. Blokując niebieskie światło na 2-3 godziny przed snem, dasz swojemu ciału znać, że pora spać. Nagrodą będzie zwiększona produkcja melatoniny (hormon snu i regeneracji, silny przeciwutleniacz), lepsza jakość snu i przyjemny poranek pełen energii.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Okulary blokujące niebieskie światło
Blokuje: Niebieskie światło
Cel: Lepszy sen
Dla kogo: Dorośli
Konstrukcja: Poliester
Pora noszenia: 2-3 godziny
Rodzaj: Do domu
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:
5
RM Avatar of author | 2.5.2023
Maska jest wygodna, jestem zadowolony i polecam

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: