BrainMarket Okulary blokujące 100% niebieskiego i zielonego światła, Greenhorn

Kod: 98321
86,03 zł
Dostępny (>5 szt)

Okulary do ochrony rytmu dobowego (zegar wewnętrzny).

Nadają się do noszenia na 2 godziny przed snem ze względu na blokadę widma niebieskiego i zielonego światła. Mogą blokować 100% niebieskiego i zielonego światła o długości fali od 380 do 550 nm. Noszenie okularów, które blokują niebieskie światło przed pójściem spać, może poprawić sen, zdrowie (poprzez wydzielanie się melatoniny) i poranną energię. Okulary noszone wieczorem zapobiegają zmęczeniu oczu i stymulują produkcję melatoniny, co pozwala szybciej zasnąć i lepiej spać.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

Okulary blokujące w 100% niebieskie i zielone światło, Greenhorn

Okulary nadają się do noszenia na 1,5 - 2 godziny przed snem ze względu na blokowanie światła niebieskiego i zielonego oraz optymalizacji rytmu dobowego. Mogą blokować do 100% szkodliwego światła niebieskiego i zielonegoBlokują widmo o długości fali od 390 do 565 nm. Elegancki design unisex z czarnymi ramkami.

Nosząc okulary blokujące niebieskie światło przed snem, możesz poprawić sen, zdrowie (poprzez wydzielanie melatoniny) i poranną energię. Przeczytaj artykuł o tym, dlaczego sen jest ważny i jak go poprawić.

Stwierdzono, że blokowanie zielonej części widma jednocześnie z niebieską zwiększa pozytywny wpływ na jakość snu. 1

Ostrzeżenie: noszenie okularów, które blokują 100% niebieskiego i zielonego światła przez cały dzień, może powodować zmęczenie.

Okulary pakowane są w folię i karton, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom podczas transportu.

Problem niebieskiego światła

W dzisiejszej erze cyfrowej niewiele osób może oderwać wzrok od ekranu, czy to telewizji, telefonu komórkowego czy komputera. Wraz z rosnącym wykorzystaniem tych urządzeń elektronicznych i wykorzystaniem świateł LED pojawiły się nowe problemy.

  • Ekspozycja na niebieskie światło z ekranów przed snem zakłóca produkcję melatoniny i wzorce snu.
  • Niebieskie światło z ekspozycji na niebieskie światło może prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej.
  • Nadmierne nasycenie niebieskim światłem może zmniejszyć ostrość wzroku i utrudnić ustawienie ostrości.
  • Wykazano, że niebieskie światło powoduje fotochemiczne uszkodzenia siatkówki i plamki żółtej, powodując stres oksydacyjny w oczach.
  • Zaburzenia snu mogą prowadzić do depresji ze zwiększonym ryzykiem choroby.

Niebieskie światło o długości od 380 do 470 nm jest uważane za szkodliwe, ponieważ może powodować uszkodzenie siatkówki, zaćmę i jest związane z zaburzeniami snu. Jednak nie wszystkie widma światła niebieskiego są złe, na przykład widmo od 470 do 500 nm, zwane również turkusowym światłem niebieskim, jest ogólnie uważane za dobre. To spektrum widzialnego światła niebieskiego jest korzystne, ponieważ stymuluje naturalne odruchy chroniące oczy przed nadmierną ekspozycją, a także wspomaga funkcje poznawcze i pamięciowe mózgu. Jednocześnie stymuluje światłoczułe komórki zwojowe siatkówki, także odruch źrenicowy i kontroluje cykl dobowy.

 

Pamiętaj

Najważniejsze informacje o blokowaniu niebieskiego światła

O ile w ciągu dnia potrzebujemy wystarczającej ilości jasnego światła, to jego nadmiar w nocy jest szkodliwy. Głównie niebieska składowa światła sygnalizuje organizmowi, kiedy powinien być aktywny, a kiedy nadszedł czas na odpoczynek i regenerację. Blokując niebieskie światło na 2-3 godziny przed snem, dasz znać swojemu ciału, że nadszedł czas na sen. Nagrodą będzie zwiększona produkcja melatoniny (hormonu snu i regeneracji, silny antyoksydant), lepsza jakość snu i przyjemny poranek pełen energii.

Podstawowe specyfikacje

Okulary: pomarańczowo - czerwone

Szerokość okularów: 14 cm

Długość zauszników: 14 cm

Okulary są certyfikowane na rynek europejski i zostały przetestowane pod kątem blokowania widma niebieskiego i zielonego.

Odniesienie:

1. LEE, Soomin. Do green-blocking glasses enhance the nonvisual effects of white polychromatic light? [online]. 2018 [cit. 2020-11-04]. Dostępne z: https://jphysiolanthropol.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40101-018-0189-3. Study.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Okulary blokujące niebieskie światło
Blokuje: Niebieskie światło, Zielone światło
Cel: Lepszy sen
Dla kogo: Dorośli
Konstrukcja: Plastik
Pora noszenia: Przed spaniem
Rodzaj: Do towarzystwa
Stopień blokacji: 100%
5
8x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:
5
N Avatar of author | 22.7.2023
Dają radę, spełniają swoją funkcje tak jak w opisie, oczy mniej sie męczą, jedyny mankament to ten, że wg mnie szkiełka mogły być wieksze, ale nie jest źle
5
ST Avatar of author | 27.3.2023
Okulary spełniają swoje zadanie. Zamawiając trzeba wziąć pod uwagę że blokują kolor niebieski i ZIELONY. Może to być uciążliwe np. przy oglądaniu telewizji.
5
MC Avatar of author | 23.3.2023
Tak, bardzo.
5
ŁM Avatar of author | 3.3.2023
OK
2
AS Avatar of author | 2.3.2023
Okulary żółte działaja jak nalezt, lecz po tygodniu zauwazylem rysy na soczewkach choc nie spadlby mi jedynie czyscilem papierem
A Avatar of author Alicja (Administrator) 3.3.2023
Witam, jeżeli okulary są porysowane możemy je Panu bezpłatnie wymienić. Proszę do nas zadzwonić lub napisać ja przeprowadzę Pana procesem reklamacji:)
5
ML Avatar of author | 27.12.2022
Ok, pełny filtr, wykonanie okularów ok
5
PK Avatar of author | 13.12.2022
Wszystko OK
5
J Avatar of author | 9.11.2022
Okulary robią robotę :)

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: