BrainMax Citrulline Malate, Jabłczan Cytruliny, 500 g

Kod: 35886
103,28 zł
Dostępny (>5 szt)

Cytrulina to aminokwas endogenny, którego główną bronią jest produkcja tlenku azotu. Tlenek azotu lub NO odgrywa kluczową rolę w rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Dzięki większemu przepływowi krwi w naczyniach krwionośnych mięśnie są lepiej ukrwione i napompowane, co oznacza też lepsze dostarczanie składników odżywczych do mięśni.

Badania wykazały, że jabłczan cytruliny, połączenie naturalnie fermentowanego aminokwasu i kwasu jabłkowego, zwiększa wytrzymałość [1], poprawia regenerację [2] i zwiększa siłę [3]. Cytrulina, wraz z argininą i ornityną, jest również głównym protagonistą cyklu mocznikowego, procesu metabolicznego, który przekształca amoniak w mocznik, który jest następnie wydalany z organizmu jako produkt odpadowy trawienia białek. Produkt zawiera 100% czysty sfermentowany jabłczan cytruliny bez innych dodatków, aromatów czy substancji balastowych.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

BrainMax Citrulline Malate, Jabłczan Cytruliny, 500 g

Cytrulina jako aminokwas i jabłczan jako kwas jabłkowy to wyjątkowe połączenie, którego rezultaty odczujesz w zwiększeniu wytrzymałości i siły [1,3] czy poprawie regeneracji [2]. Jabłczan bierze udział w zwiększeniu energii komórkowej ATP (ostatnia faza cyklu Krebsa) a cytrulina ogranicza produkcję kwasu mlekowego i amoniaku, co wydłuża czas trwania wysiłku, a także zmniejsza zmęczenie i bolesność mięśni.

Cytrulina jest przekształcana w organizmie do innego aminokwasu, argininy, która bierze udział w produkcji tlenku azotu NOTlenek azotu lub NO odgrywa kluczową rolę w rozszerzaniu naczyń krwionośnych. Dzięki większemu przepływowi krwi w naczyniach krwionośnych mięśnie są lepiej ukrwione i napompowane, co oznacza też lepsze dostarczanie składników odżywczych do mięśni.

BrainMax Słód Cytrulowy, Słód Cytrulinowy, 500 g

Dlaczego warto stosować BrainMax Jabłczan Cytruliny?

Tlenek azotu jako cząsteczka sygnalizacyjna rozszerzająca naczynia krwionośne jest bardzo ważnym składnikiem nie tylko dla osób ćwiczących i odczuwających większe pompowanie mięśni. Ukrwienie tkanek jest również doskonałe ze względu na lepszą podaż składników odżywczych, co poprawia regenerację, a ponadto NO jest bardzo przydatne w chorobach układu krążenia.

Badania sugerują, że jabłczan cytruliny pomaga rozkładać kwas mlekowy, czym opóźnia zmęczenie i poprawia wytrzymałość, dlatego jest odpowiednim suplementem dla sportowców.

Cytrulina jest silniejsza niż L-Arginina w zwiększaniu NO, a w postaci jabłczanu cytruliny jest również lepiej wchłaniana i wolniej rozkładana, przez co z czasem zwiększa poziom NO we krwi.

Cytrulina bierze udział w metabolicznym procesie przemiany amoniaku w mocznik, który jest następnie wydalany z organizmu jako produkt odpadowy trawienia białek.

Nie zawiera substancji balastowych ani aromatów, tylko 100% jabłczan cytruliny.

BrainMax Citrulin Malat

BrainMax Citrulline Malate jest odpowiedni dla osób zorientowanych na:

  • Pompa mięśniowa i ukrwienie mięśni.
  • Zwiększenie wydajności sportowej.
  • Opóźnianie zmęczenia podczas uprawiania sportu.
  • Regeneracja.
  • Zwiększanie NO.
  • Usuwanie produktów przemiany materii z organizmu.

Jabłczan Cytruliny vs L-Cytrulina

Jabłczan cytruliny jest bardziej odpowiedni dla wyczynów sportowych i siły, ponieważ zawiera również kwas jabłkowy, który zwiększa energię komórkową. Niektóre źródła sugerują, że rozkłada się wolniej niż konwencjonalna L-cytrulina, a tym samym zwiększa NO, czyli rozszerzenie naczyń krwionośnych na dłużej. Z drugiej strony w jednej dawce cytruliny jest jej o jedną trzecią mniej kosztem jabłczanu ( kwasu jabłkowego ), co można rozwiązać zwiększając dawkę np. od 8 do 9 g dla odpowiedniej pompy.

Dawkowanie:

1 miarkę 30 minut przed treningiem z 2 dcl wody.

Składniki

Ilość w 1 dawce (6g) Zawartość % RWS *
Jabłczan Cytruliny (2: 1) 6 g **
*% dziennej wartości referencyjnej spożycia
** dzienna wartość referencyjna spożycia nie jest ustalona

Nie zawiera wypełniaczy ani stabilizatorów, jedynie deklarowany skład w najczystszej postaci. Produkt odpowiedni również dla wegan.

Składniki: Jabłczan Cytruliny (2:1)

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie jest przeznaczony jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymuj zdrowy styl życia.

Wyprodukowano w Czechach dla firmy Votamax s.r.o.

Badania:

  1. Bendahan D., Mattei, J.P., Ghattas, B. i in., (2002). Cytrulina/jabłczan promuje tlenową produkcję energii w mięśniach ćwiczących człowieka. British Journal of Sports Medicine, 36, 282-89.
  2. Pérez-guisado J. i Jakeman, PM (2010). Jabłczan cytruliny poprawia wydolność beztlenową i łagodzi bolesność mięśni. The Journal of Strength and Conditioning Research, 24 (5): 1215-22.
  3. Trexler, ET, Persky, AM, Ryan, ED, Schwartz, TA, Stoner, L. i Smith-Ryan, AE (2019). Ostry wpływ suplementacji cytruliny na wysoką intensywność i wydajność mocy: przegląd systematyczny i metaanaliza. Medycyna sportowa, 49 (5), 707-718.

Parametry dodatkowe

Kategoria: BrainMax
Dla osób skupionych na: Energia, Regenerace a svalové křeče, Svalová hmota a fyzický výkon
Forma: Proszek
Waga: 500 g
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:
5
A Avatar of author | 2.5.2023
POLECAM
5
WM Avatar of author | 17.4.2023
Fajny suplement, dobra firma polecam!

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: