BrainMax L-Glutamine, L-Glutamina 500 g

Kod: 36084
86,03 zł
Dostępny (>5 szt)

100% naturalnie fermentowana L-Glutamina w czystej farmaceutycznej jakości bez dodatków i kompromisów. Glutamina to aminokwas najobficiej występujący w mięśniach szkieletowych. Stanowi 60% wszystkich aminokwasów i dlatego jest najbardziej potrzebny, gdyż bierze udział w budowaniu nowej tkanki, utrzymaniu masy mięśniowej i jej regeneracji. Odgrywa również znaczącą rolę w syntezie najsilniejszego przeciwutleniacza glutationu czy glukozaminy i chondroityny. Glutamina jest podstawowym aminokwasem budującym barierę jelitową, która chroni nas przed przesiąkaniem toksyn z jelita do organizmu.

 

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

BrainMax Glutamina, 500 g

Glutamina to aminokwas najobficiej występujący w organizmie, który służy jako podstawowy budulec białka. W mięśniach szkieletowych glutamina stanowi 60% wszystkich aminokwasów i służy jako mediator w syntezie innych aminokwasów. Glutamina nie jest niezbędnym aminokwasem, ponieważ organizm może ją wytworzyć samodzielnie, ale jej zużycie jest wysokie z powodu treningu lub intensywnego trybu życia, a to niesie ze sobą ryzyko rozpadu masy mięśniowej. Dlatego glutamina jest bardzo popularnym suplementem diety dla sportowców. Glutamina znajduje się we wszystkich białkach spożywanych w żywności, takich jak czerwone mięso, produkty mleczne, jaja czy rośliny strączkowe.

Glutamina służy jako źródło energii dla białych krwinek, a także odgrywa ważną rolę w aktywności mięśni i mózgu. Wraz z L-lizyną odgrywają kluczową rolę w odnowie komórek błony śluzowej jelit, gdzie stanowią 70% wszystkich aminokwasów. Błona śluzowa jelit lub bariera jelitowa może być w bardzo złym stanie z powodu złej diety oraz nadużywania alkoholu, narkotyków i leków, a glutamina bierze udział w jej regeneracji. Bariera jelitowa chroni nas przed wyciekiem toksyn z jelita do organizmu.

GLUTAMINA BrainMax JPG ESKLEP

Dlaczego warto używać Glutaminy BrainMax?

Masa mięśniowa i regeneracja. Przy intensywnym treningu lub gorączkowym trybie życia dochodzi do katabolizmu lub utraty masy mięśniowej. W związku z tym, że glutamina jest najbardziej reprezentowanym aminokwasem w mięśniach (60%), jej zużycie jest wysokie i ciało pobiera ją w pierwszym rzędzie z mięśni, co mówiąc w skrócie prowadzi do utraty masy mięśniowej. Dlatego bardzo dobrze jest uzupełniać glutaminę, mimo że nie jest to niezbędny aminokwas.

Wsparcie budowy bariery jelitowej. Wyściółka jelitowa składa się w dużej mierze z glutaminy, a aminokwas ten bierze udział w jej regeneracji. Z powodu złej diety, trawienia, nadużywania narkotyków, alkoholu czy nadmiernego stresu ta ściana zapobiegająca przedostawaniu się toksyn do organizmu może zostać zerwana i spowodować problemy zdrowotne. Dlatego wskazane jest uzupełnianie glutaminy i utrzymywanie dobrej kondycji błony śluzowej jelit.

Synteza najsilniejszego przeciwutleniacza glutationu. Glutation jest wytwarzany w naszym organizmie, a konkretnie w wątrobie, z kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. Ten silny przeciwutleniacz zwalcza reaktywne formy tlenu zwane wolnymi rodnikami i zapobiega stresowi oksydacyjnemu, który niszczy komórki w naszym ciele. Jednocześnie działa jako podstawowa broń naszej odporności przeciwko infekcjom bakteryjnym lub wirusowym.

BrainMax L Glutamina

BrainMax L-Glutamine jest odpowiedni dla osób nastawionych na:

  • Wsparcie i regeneracja masy mięśniowej.
  • Wsparcie bariery jelitowej.
  • Poprawa wyników sportowych.
  • Wspomaganie transferu azotu do mięśni oraz poprawiające ich odżywienie i regenerację.
  • Wsparcie biosyntezy glutatyny, glukozaminy czy chondroityny.

Dawkowanie:

1 miarka po treningu lub w ciągu dnia czy przed snem.

Składniki

Składniki w jednej dawce Zawartość % RWS *
L-Glutamina (100% naturalna fermentacja mikrobiologiczna) 5 g **
*% dziennej wartości referencyjnej spożycia
** dzienna wartość referencyjna spożycia nie jest ustalona

Składniki: L-Glutamina wytwarzana metodą fermentacji. Nie zawiera żadnych wypełniaczy ani stabilizatorów, jedynie deklarowany skład w najczystszej postaci. L-Glutamina powstająca w wyniku fermentacji mikrobiologicznej jest jednym z najbardziej użytecznych produktów naturalnych, gwarantującym maksymalną czystość, a jednocześnie spełniającym koncepcję„Green Enviromental Protection“. Produkt odpowiedni także dla wegan.

Nie zawiera wypełniaczy ani stabilizatorów, jedynie deklarowany skład w najczystszej postaci. Produkt odpowiedni również dla wegan.

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie jest przeznaczony jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymuj zdrowy styl życia.

Wyprodukowano w Czechach dla firmy Votamax s.r.o.

Parametry dodatkowe

Kategoria: BrainMax
Dla osób skupionych na: Regenerace a svalové křeče, Svalová hmota a fyzický výkon, Zdraví střev a trávení
Forma: Proszek
Rodzaj: Suplement diety
Wielkość opakowania: 500 g

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: