BrainMax Glycine, L-Glicyna, 500 g

Kod: 35892
75,39 zł
Dostępny (>5 szt)

Glicyna jest najmniejszym i najprostszym aminokwasem biorącym udział w różnych procesach biochemicznych w organizmie. Chociaż glicyna jest aminokwasem nieistotnym, nadal jest niezbędna do bardzo ważnych procesów, takich jak produkcja glutationu, DNA, kreatyny, żółci, hemoglobiny i właściwie prawie większości białek w naszym organizmie. Glicyna w mózgu działa jako uspokajający neuroprzekaźnik, ułatwiając przekazywanie impulsów nerwowych. Ma również swoje zastosowanie w promowaniu spokojnego snu.

Chodzi o 100% czystą L-glicynę o jakości farmaceutycznej bez dodatków i substancji balastowych.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach powyżej 250 złotych

Opis szczegółowy produktu

BrainMax Glycine, L-Glicyna, 500 g

Aminokwas glicyna odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowego ośrodkowego układu nerwowego (OUN). Jest uważana za jeden z najważniejszych neuroprzekaźników hamujących w OUN, zwłaszcza w pniu mózgu i rdzeniu kręgowym. Badania pokazują, że glicyna może pomóc poprawić odzyskiwanie pamięci u osób z zaburzeniami snu, takimi jak jet lag lub przepracowanie. Glicyna odgrywa również kluczową rolę w detoksykacji wątroby fazy II poprzez bezpośredni wpływ na eliminację toksyn czy zwiększenie poziomu glutationu. Glicyna pomaga również modulować cytokiny związane z otyłością.

Glicyna jest jednym z trzech aminokwasów potrzebnych do produkcji kreatyny, która z kolei dostarcza energię komórkom mięśniowym i nerwowym. Pozostałe dwa aminokwasy to arginina i metionina. Wysokie stężenia glicyny znajdują się w mięśniach, skórze i innych tkankach łącznych. Około 30% kolagenu składa się z glicyny.

Glicyna odgrywa również ważną rolę we wspieraniu zdrowego układu pokarmowego, pomagając regulować syntezę kwasów żółciowych, które organizm wykorzystuje do trawienia tłuszczów. Glicyna odgrywa również rolę w regulacji wykorzystania glukozy w produkcji energii.

BRAINMAX GLICYNA INFOGRAFIKA CZ

Dlaczego warto używać BrainMax Glicynę?

Dobry sen to jeden z najskuteczniejszych sposobów dbania o nasze ciało. Ale gorączkowy tryb życia, narażenie na szkodliwe niebieskie światło i złe nawyki żywieniowe wpłynęły na jakość naszego snu. Glicyna wspiera sen i relaks. Badania pokazują, że glicyna przyjmowana przed snem może promować zdrowy sen bez powodowania senności w ciągu dnia.

Większość glicyny w organizmie jest wykorzystywana w organizmie do proteosyntezy, czyli procesu budowania i przywracania masy mięśniowej. Wolna glicyna działa jako neuroprzekaźnik biorący udział w regulacji apetytu, zachowania i ogólnej homeostazy. Odgrywa istotną rolę w promowaniu zdrowej ekspresji genów, komórkowych procesów antyoksydacyjnych, detoksykacji, funkcji immunologicznych, wzrostu, rozwoju, metabolizmu i przeżycia. Podobnie jak inne cząsteczki tlenku węgla, glicyna jest związana z długowiecznością u niektórych gatunków.

Glicyna jest potrzebna do produkcji kolagenu. Wykazano, że glicyna utrzymuje prawidłową masę mięśniową. Jednocześnie glutation jest potrzebny do produkcji jednego z najsilniejszych antyoksydantów w naszym organizmie.

Magia trawienia BrainMax

BrainMax Glicyna jest odpowiednia dla osób skoncentrowanych na:

  • Uspokajanie ciała i napięcia wewnętrznego.
  • Wsparcie relaksacyjne.
  • Spokojny sen.
  • Regeneracja i wsparcie masy mięśniowej.
  • Wsparcie układu nerwowego.

Dawkowanie:

1 łyżeczka (5 g) po treningu lub 30 minut przed snem, opakowanie zawiera 100 dawek.

Składniki

Składniki w 1 łyżeczce (5g) Zawartość % RHP *
Glicyna 5 g **
*% dziennej wartości referencyjnej spożycia
** dzienna wartość referencyjna spożycia nie jest ustalona

Nie zawiera wypełniaczy ani stabilizatorów, jedynie deklarowany skład w najczystszej postaci. Produkt odpowiedni również dla wegan.

Składniki: L-glicyna. Nie zawiera żadnych wypełniaczy ani stabilizatorów, jedynie deklarowany skład w najczystszej postaci. Produkt odpowiedni także dla wegan.

Przechowywać w temperaturze pokojowej w suchym i ciemnym miejscu. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie jest przeznaczony jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymuj zdrowy styl życia.

Wyprodukowano w Czechach dla firmy Votamax s.r.o.

Parametry dodatkowe

Kategoria: BrainMax®
Dla osób skupionych na: Sen, Detoxikace a činnost jater, Psychika a uklidnění
Forma: Proszek
Waga: 500 g
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:
5
MT Avatar of author | 17.4.2023
Lekarz polecił mi glicynę, jestem zadowolona ze sklepu i produktu

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: