BrainMarket Okulary blokujące 40% niebieskiego światła, WHITE

Kod: 999933
60,31 zł
Chwilowo niedostępny
Pozycja została wyprzedana…

Okulary blokujące 40% widma światła niebieskiego o długości fali od 380 do 500 nm widma, szczególnie odpowiednie do pracy na komputerze w ciągu dnia. Zmniejszają zmęczenie oczu i chronią ich kondycję. Na wieczór (2 godziny przed snem) polecamy okulary, które blokują 100% niebieskiego światła.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

Okulary BrainMarket blokujące 40% niebieskiego światła, WHITE

Lekkie okulary filtrujące 40% niebieskiego światła o długości fali od 380 do 500 nm i dlatego nadają się przede wszystkim do pracy na komputerze w ciągu dnia. Okulary chronią oczy przed światłem emitowanym z ekranów komputerów, telewizorów lub telefonów. Łagodzą podrażnienia oczu i późniejsze bóle głowy. Na wieczór (2 godziny przed snem) polecamy okulary, które blokują 100% niebieskiego światła.

Nosząc niebieskie okulary blokujące światło przed snem, możesz poprawić sen, zdrowie (poprzez wydzielanie melatoniny) i poranną energię. Przeczytaj artykuł o tym, do czego służy melatonina i jak zwiększyć jej poziom lub dlaczego sen jest ważny i jak go poprawić.

Okulary pakowane są w folię i karton, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom podczas transportu.

Problem niebieskiego światła

W dzisiejszej erze cyfrowej niewiele osób może oderwać wzrok od ekranu, czy to telewizji, telefonu komórkowego czy komputera. Wraz z rosnącym wykorzystaniem tych urządzeń elektronicznych i wykorzystaniem świateł LED pojawiły się nowe problemy.

  • Ekspozycja na niebieskie światło z ekranów przed snem zakłóca produkcję melatoniny i wzorce snu.
  • Niebieskie światło z ekspozycji na niebieskie światło może prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej.
  • Nadmierne nasycenie niebieskim światłem może zmniejszyć ostrość wzroku i utrudnić ustawienie ostrości.
  • Wykazano, że niebieskie światło powoduje fotochemiczne uszkodzenia siatkówki i plamki żółtej, powodując stres oksydacyjny w oczach.
  • Zaburzenia snu mogą prowadzić do depresji ze zwiększonym ryzykiem choroby.

Niebieskie światło o długości od 380 do 470 nm jest uważane za szkodliwe, ponieważ może powodować uszkodzenie siatkówki, zaćmę i jest związane z zaburzeniami snu. Jednak nie wszystkie widma światła niebieskiego są złe, na przykład widmo od 470 do 500 nm, zwane również turkusowym światłem niebieskim, jest ogólnie uważane za dobre. To spektrum widzialnego światła niebieskiego jest korzystne, ponieważ stymuluje naturalne odruchy chroniące oczy przed nadmierną ekspozycją, a także wspomaga funkcje poznawcze i pamięciowe mózgu. Jednocześnie stymuluje światłoczułe komórki zwojowe siatkówki, także odruch źrenicowy i kontroluje cykl dobowy.

zdroje-modreho-svetla-infografika-instagram-brainmarket-update_pl

 

Pamiętaj

Najważniejsze informacje o blokowaniu niebieskiego światła

O ile w ciągu dnia potrzebujemy wystarczającej ilości jasnego światła, to jego nadmiar w nocy jest szkodliwy. Głównie niebieski składnik światła sygnalizuje organizmowi, kiedy powinien być aktywny, a kiedy nadszedł czas na odpoczynek i regenerację. Blokując niebieskie światło na 2-3 godziny przed snem, dasz znać swojemu ciału, że nadszedł czas na sen. Nagrodą będzie zwiększona produkcja melatoniny (hormonu snu i regeneracji, silny antyoksydant), lepsza jakość snu i przyjemny poranek pełen energii.

 

Podstawowe specyfikacje

Szkło: żółte

Szerokość okularów: 14,5 cm

Długość zauszników: 14,5 cm

Średni rozmiar

Parametry dodatkowe

Kategoria: Okulary blokujące niebieskie światło
Blokuje: Niebieskie światło
Cel: Ochrona wzroku
Dla kogo: Dorośli
Konstrukcja: Plastik
Pora noszenia: W dzień
Rodzaj: Do towarzystwa
Stopień blokacji: 40%
Pozycja została wyprzedana…
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:
5
JK Avatar of author | 9.6.2023
Jestem już po tygodniowych testach, Jakoś ja za tą cenę bez zastrzeżeń. Wykonanie okey. Moja praca polega na siedzeniu przed monitorem 8h dziennie, czesto i dłużej. Oczy o wiele mniej zmęczone nawet jakość snu mi się poprawiła.

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: