BrainMax Blue folia blokująca światło

Kod: 30618
25,30 zł
Dostępny (>5 szt)

Folia blokująca światło BrainMax Blue zapewnia ochronę przed niebieskim światłem emitowanym przez wyświetlacz i diody sprzętu AGD i innej elektroniki .

Instalacja folii jest dość prosta i zajmuje nie więcej niż kilka minut .

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 500 złotych

Opis szczegółowy produktu

BrainMax Folia blokująca światło niebieskie, 30x60 cm

Uniwersalna folia eliminuje wszystkie małe źródła niebieskiego światła w Twoim domu. Po prostu mierzysz rozmiar wyświetlacza , który chcesz zoptymalizować i wycinasz odpowiedni kształt . Po sklejeniu zalecamy wygładzenie folii i usunięcie zewnętrznej warstwy kryjącej, która zabezpiecza folię przed uszkodzeniem w transporcie. Procedura jest dokładnie taka sama jak w przypadku folii zabezpieczających wyświetlacz telefonu komórkowego.

Blokując niebieskie światło przed snem, możesz poprawić sen, zdrowie (poprzez wypłukiwanie melatoniny) i poranną energię. Przeczytaj artykuł o tym, do czego służy melatonina i jak podnieść jej poziom lub dlaczego sen jest ważny i jak go poprawić .

źródła-niebieskiego-światła-w-gospodarstwie-domowym-infografika-brainmarket-cz

Problem niebieskiego światła

W dzisiejszej erze cyfrowej niewiele osób może oderwać wzrok od ekranu, czy to telewizora, telefonu komórkowego czy komputera. Wraz z rosnącym wykorzystaniem tych urządzeń elektronicznych i lamp LED pojawiły się nowe problemy.

 • Ekspozycja na niebieskie światło z ekranów zakłóca produkcję melatoniny i wzorce snu. Możesz dowiedzieć się więcej z naszego artykułu .
 • Niebieskie światło z ekspozycji na ekran zostało powiązane z uszkodzeniem siatkówki, zaćmą i zwyrodnieniem plamki żółtej.
 • Widzialne niebieskie światło ma wyższą energię, a ekspozycja na nie jest bardzo męcząca dla oczu.
 • Nadmierne nasycenie światłem niebieskim może zmniejszać ostrość wzroku i utrudniać skupienie.
 • Wykazano, że światło niebieskie powoduje fotochemiczne uszkodzenia siatkówki i plamki żółtej, powodując stres oksydacyjny w oczach.
 • Zaburzenia snu mogą prowadzić do depresji, gromadzenia się neurotoksyn i zwiększonego ryzyka chorób.
img-8695

Niebieskie światło nie należy do wieczornej scenerii

Niebieskie światło o długości fali od 380 do 470 nm jest uważane za szkodliwe, ponieważ może powodować uszkodzenie siatkówki, zaćmę i jest związane z zaburzeniami snu. Jednak nie wszystkie widma światła niebieskiego są złe, na przykład widmo od 470 do 500 nm, zwane także światłem turkusowo-niebieskim, jest ogólnie uważane za dobre. To widmo widzialnego światła niebieskiego jest korzystne, ponieważ stymuluje naturalne odruchy chroniące oczy przed prześwietleniem, a także wspomaga funkcje poznawcze i pamięciowe mózgu. Jednocześnie pobudza światłoczułe komórki zwojowe siatkówki, w tym odruch źreniczny oraz reguluje cykl dobowy.

Jak zoptymalizować swój dom pod kątem prawidłowego rytmu dobowego?

 • Ustaw tryb czerwony w telefonie komórkowym. To jest proste.
 • Spróbuj zainstalować f.lux lub Twilight na telewizorze, tablecie, telefonie komórkowym i komputerze.
 • Skoncentruj się na swoim oświetleniu , ważny jest zarówno kolor , jak i intensywność wieczornego światła .
 • Zamień swoją sypialnię w ciemny pokój z wysokiej jakości roletami lub zasłonami. Zwłaszcza w sypialni źródła wszelkiego światła powinny być minimalne .
 • Zalecamy wypróbowanie maski do spania.
 • Pamiętaj, aby zminimalizować małe źródła niebieskiego światła.
 • Wszystkie te zalecenia można połączyć z noszeniem okularów blokujących niebieskie światło.
 
 

Pamiętaj

Najważniejsze informacje o blokowaniu światła niebieskiego

O ile w ciągu dnia potrzebujemy wystarczającej ilości jasnego światła, to jego nadmiar w nocy jest szkodliwy. Przede wszystkim niebieska składowa światła sygnalizuje organizmowi, kiedy powinien być aktywny oraz kiedy nadszedł czas na odpoczynek i regenerację. Blokując niebieskie światło na 2-3 godziny przed snem, dasz swojemu ciału znać, że pora spać. Nagrodą będzie zwiększona produkcja melatoniny (hormon snu i regeneracji, silny przeciwutleniacz), lepsza jakość snu i przyjemny poranek pełen energii.

Wymiary:

30x60 cm

Instalacja:

Sama folia składa się z 2 warstw. Pierwszym z nich jest sama czerwona folia , a dolna warstwa zapobiega uszkodzeniom, jednocześnie zakrywając samoprzylepną stronę folii. Po rozpakowaniu należy sprawdzić, z której strony folia jest lepka - od wewnętrznej strony, zdjąć warstwę wierzchnią, a następnie nakleić.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Okulary blokujące niebieskie światło
Blokuje: Niebieskie światło
Cel: Lepszy sen
Forma: Folia
Rodzaj: Do domu

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: