Klipsy okularowe blokujące 100% niebieskiego i zielonego światła, Morpheus

Kod: 99116
Promocja ODPORNOŚĆ
Marka: BrainMax
83,92 zł –18 %
p1733772
83,92 zł –18 % 68,79 zł
Dostępny (>5 szt)

Zaczepy do okularów korekcyjnych odpowiednie do noszenia na 2 godziny przed snem, aby zablokować niebieskie i zielone światło i zoptymalizować rytm dobowy . Może blokować do 100% niebieskiego światła. Łatwe zakładanie okularów korekcyjnych. Rozwiązanie dla osób noszących okulary korekcyjne .

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

100% niebieskie i zielone klipsy do okularów korekcyjnych, Morpheus

Zaczepy do okularów korekcyjnych odpowiednie do noszenia na 2 godziny przed snem , aby zablokować niebieskie i zielone światło i zoptymalizować rytm dobowy . Może blokować do 100% światła niebieskiego i zielonego . Łatwe zakładanie okularów korekcyjnych. Rozwiązanie dla osób noszących okulary korekcyjne .

Morfeusz jest bogiem snu i snów w mitologii greckiej. Witamy w świecie marzeń...!

Okulary pakowane są w folię i karton, aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom podczas transportu.

Problem z niebieskim światłem

W dzisiejszej erze cyfrowej niewiele osób może oderwać wzrok od ekranu, czy to telewizji, telefonu komórkowego czy komputera. Wraz z rosnącym wykorzystaniem tych urządzeń elektronicznych i wykorzystaniem świateł LED pojawiły się nowe problemy.

  • Ekspozycja na niebieskie światło z ekranów przed snem zakłóca produkcję melatoniny i wzorce snu.
  • Niebieskie światło z ekspozycji na niebieskie światło może prowadzić do zwyrodnienia plamki żółtej.
  • Nadmierne nasycenie niebieskim światłem może zmniejszyć ostrość wzroku i utrudnić ustawienie ostrości.
  • Wykazano, że niebieskie światło indukuje fotochemiczne uszkodzenia siatkówki i plamki żółtej, powodując stres oksydacyjny w oczach.
  • Zaburzenia snu mogą prowadzić do depresji ze zwiększonym ryzykiem choroby.

Niebieskie światło o długości od 380 do 470 nm jest uważane za szkodliwe, ponieważ może powodować uszkodzenie siatkówki, zaćmę i jest związane z zaburzeniami snu. Jednak nie wszystkie widma światła niebieskiego są złe, na przykład widmo od 470 do 500 nm, zwane również turkusowym światłem niebieskim, jest ogólnie uważane za dobre. To spektrum widzialnego światła niebieskiego jest korzystne, ponieważ stymuluje naturalne odruchy chroniące oczy przed nadmierną ekspozycją, a także wspomaga funkcje poznawcze i pamięciowe mózgu. Jednocześnie stymuluje światłoczułe komórki zwojowe siatkówki, także odruch źrenicowy i kontroluje cykl dobowy.

 

Pamiętać

Najważniejsze informacje o blokowaniu niebieskiego światła

O ile w ciągu dnia potrzebujemy wystarczającej ilości jasnego światła, to jego nadmiar w nocy jest szkodliwy. Głównie niebieski składnik światła sygnalizuje organizmowi, kiedy powinien być aktywny, a kiedy nadszedł czas na odpoczynek i regenerację. Blokując niebieskie światło na 2-3 godziny przed snem, dasz znać swojemu ciału, że nadszedł czas na sen. Nagrodą będzie zwiększona produkcja melatoniny (hormonu snu i regeneracji, silny antyoksydant), lepsza jakość snu i przyjemny poranek pełen energii.

Szerokość klipsów: 13 cm

Wysokość: 4,2 cm

Okulary: czerwone

Odniesienie:

1. LEE, Soomin. Czy okulary blokujące zieleń wzmacniają niewizualne efekty białego, polichromatycznego światła? [online]. 2018 [cyt. 2020-11-04]. Dostępne pod adresem: https://jphysiolanthropol.biomedcentral.com/articles/10.1186/s40101-018-0189-3. Studia.

Parametry dodatkowe

Kategoria: Okulary blokujące niebieskie światło
Blokuje: Niebieskie światło, Zielone światło
Cel: Lepszy sen
Dla kogo: Dorośli
Konstrukcja: Metal
Pora noszenia: Przed spaniem
Rodzaj: Do domu
Stopień blokacji: 100%
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:
5
DG Avatar of author | 20.7.2023
Po tygodniu czasu użytkowania jestem zadowolony. Do szkieł trzeba się przyzwyczaić, ten kto zamierza w nich oglądać TV i telefon musi zaakceptować fakt że z uwagi na filtr czerwony kolory będą inne, niektóre treści nieczytelne, itp. Okulary pod względem wykonania solidne, z racji wersji- tylko szkła, bez oprawek- bardzo poręczne i sposób mocowania na okularach korekcyjnych prywatnych niezawodny i bardzo stabilny. Oczy pod względem ochrony wydają się mniej zmęczone i nie ma pieczenia jak wcześniej bez tych szkieł. Zatem polecam zakup w 100%.
5
JK Avatar of author | 27.3.2023
Klipsy dopiero kupiłem ale wyglądają porządnie, na okulary pasują.

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: