Masła orzechowe

Masła orzechowe zyskały przychylność zarówno dzieci, jak i dorosłych. Kiedyś masła były domeną przede wszystkim Stanów Zjednoczonych, gdzie masło z orzeszków ziemnych było pionierem w tej dziedzinie. Ale dziś masła orzechowe są popularnym przysmakiem na całym świecie. Szczególnie u pasjonatów sportu, miłośników zdrowego odżywiania czy wegetarian, dla których orzechy są odpowiednią przekąską. Masła i kremy orzechowe stały się niezbędnym elementem zdrowej diety, bo już jedna łyżeczka masła orzechowego dostarcza całą gamę mikroelementów i zdrowych tłuszczów. I to, co oczywiste, jest ch ich doskonały, niepowtarzalny smak.

Jak wybrać wysokiej jakości masło orzechowe?

To, co nadaje kremowi prawdziwy smak, to wysokiej jakości orzechy. Jednak na rynku możemy znaleźć całą gamę maseł orzechowych, w których można znaleźć dużą ilość cukru. Aby mieć pewność, że otrzymujemy to, co najlepsze pod względem jakości, podajemy kilka wskazówek, którymi należy się kierować przy zakupie:

  • Wybieraj takie, które zawierają wysoki procent orzechów – na pierwszym miejscu powinny być oczywiście orzechy, a taki krem ​​może zawierać też niewielką ilość soli.
  • Wysokiej jakości masła orzechowe nie powinny zawierać w naturalnej postaci dodatku cukru ani olejów roślinnych. Doskonale wiemy, że podstawowy smak orzechów jest dość słodki, więc nie ma potrzeby dodawania cukru. Wyjątkiem są masła orzechowe z dodatkiem czekolady. Takimi można posmakować, ale oczywiście nie wolno nimi przesadzać. Jednak obecnie dostępnych jest już dzisiaj wiele alternatywnych substancji słodzących, które spełniają tę samą funkcję, co cukier. Polecam więc wybór kremów słodzonych syropami i naturalnymi słodzikami.
  • Unikaj tych, które zawierają skrobie lub zagęszczacze. Zwykle ma to negatywny wpływ na smak samego masła, ponieważ smak i aromat nie są już tak intensywne. Jeśli wybierzesz masło orzechowe, które zawiera wysoki procent orzechów, prawdopodobnie nie trzeba w żaden sposób zagęszczać kremu. W przeciwnym razie szukaj innego produktu.

Rodzina BrainMax Pure uzupełniona o masła orzechowe!

Jak wiemy, orzeszki ziemne należą do pionierów maseł orzechowych. Chociaż orzeszki ziemne są botanicznie klasyfikowane jako rośliny strączkowe, podobnie jak orzechy oferują szeroką gamę witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. W największym stopniu orzeszki ziemne zawierają wystarczającą ilość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych (MUFA), zwłaszcza kwasu oleinowego. I to właśnie odpowiednia proporcja tłuszczów sprawia, że ​​na pierwszy plan wysuwają się nie tylko masła orzechowe, ale także wszelkie inne rodzaje kremów orzechowych. Stosunek tłuszczu w maśle z orzeszków ziemnych jest bardzo podobny do tego w oliwie z oliwek.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, orzeszki ziemne są w rzeczywistości roślinami strączkowymi, a rośliny strączkowe są zazwyczaj bogate w białko. Orzeszki ziemne nie są wyjątkiem, ponieważ zawierają 26 g białka na 100 g. Poza zdrowymi tłuszczami i białkami, orzeszki ziemne zawierają również stosunkowo dużą ilość magnezu, który jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, serca, enzymów i produkcji energii.

P1012768

Stawiamy na najpopularniejsze orzechy. W rolach głównych orzeszki ziemne, orzechy nerkowca i migdały!

Prawdopodobnie jednymi z najbardziej popularnych orzechów (roślin strączkowych), z których robi się masło, są orzeszki ziemne, gdzie puściliśmy wodze fantazji i stworzyliśmy dwie wersje, pierwszą z karmelem i białkiem serwatkowym oraz drugą wersję wegańską o smaku solonego karmelu. Oba znajdziecie pod nazwami Protein Peanuta, Krem z orzeszków ziemnych z białkiem i karmelem oraz Vegan Peanuta, krem z orzeszków ziemnych z solonym karmelem BIO, 250 g

Podobnie jak w przypadku wielu innych, w BrainMax Masło orzechowe, BIO postawiliśmy tylko na słodki smak orzeszków ziemnych. W maśle nie znajdziesz żadnego dodatku cukru, skrobi czy zagęszczaczy. Wyjątkiem jest połączenie orzeszków ziemnych z gorzką, mleczną i białą czekoladą. Można je znaleźć w naszym sklepie pod nazwami Peanuta, Krem z orzeszków ziemnych z mleczną czekoladą, Peanuta, Krem z orzeszków ziemnych z białą czekoladą i Peanuta, Krem z orzeszków ziemnych z gorzką czekoladą. Wersje, które idealnie nadają się do dosłodzenia owsianek śniadaniowych, do smarowania naleśników, placków lub po prostu do posmakowania na łyżeczkę. Są słodsze, dlatego oferujemy je w mniejszym opakowaniu 250 g, w przeciwieństwie do kremów natural, które można znaleźć w opakowaniu 400 g. O tym, jak poradziliśmy sobie ze słodzeniem kremów, porozmawiamy na koniec.

Natomiast Hazelnut Butter, 100% Krem z orzechów laskowych, BIO to po prostu orzechy laskowe, które zostały pozbawione łupin, aby usunąć gorycz i pozostawić jedynie łagodny, słodki smak orzechów laskowych. W momencie, gdy dodasz to masło orzechowe do swojej owsianki śniadaniowej, stanie się ono prawdziwym źródłem energii dla Twojego ciała i mózgu. Ponadto spożywanie orzechów laskowych wiąże się ze zdrowiem układu nerwowego. Orzechy laskowe są bogate w przeciwutleniacze (witamina E – aż 24 mg), czyli związki, które chronią komórki przed utlenianiem i zmniejszają stopień uszkodzenia komórek przez wolne rodniki. 

Oprócz czystego kremu z orzeszków ziemnych i orzechów laskowych, w nowym Cashew Butter, 100% Krem z Orzechów Nerkowca, BIO możesz cieszyć się słodkim smakiem orzechów nerkowca, które dzięki naturalnie słodkiemu smakowi nie potrzebują żadnych dodatków smakowych. Kremy są odpowiednie dla tych, którzy kochają naturalny smak orzechów.

Słodkie masła orzechowe z serii BrainMax Pure!

Dla smakoszy przygotowaliśmy Activa, Aktywowany krem z orzechów nerkowca z truskawkam. Orzechy nerkowca wzbogaciliśmy o liofilizowane truskawki aktywowane migdały. Aktywacja migdałów to proces, w którym orzechy są moczone w roztworze soli przez kilka godzin przed zmieleniem. To w dużej mierze determinuje uzyskaną jakość, a przede wszystkim zawartość składników odżywczych, takie jak minerały i enzymy. Do tego czasu „chroni” je kwas fitynowy. Usuwa się go przez namaczanie, dzięki czemu organizm może lepiej wykorzystać dane substancje. Orzechy przetworzone w ten sposób są też znacznie łatwiej trawione przez nasz układ pokarmowy!

P1033618

Orzechy nerkowca należą do najpopularniejszych orzechów, dlatego stworzyliśmy jeszcze jedną słodszą wersję z liofilizowanymi owocami. W szczególności to  Cashula, Krem z orzechów nerkowca z malinami i białą czekoladą Do orzechów nerkowca dodaliśmy liofilizowane maliny i białą czekoladę. Krem nie zawiera dodatku rafinowanego cukru, tylko maliny, białą czekoladę i orzechy nerkowca w jakości BIO.

Dla miłośników słodkich maseł orzechowych stworzyliśmy trio maseł: Buenella, Zeronella i Veganella. BrainMax Pure Buenella ma przypominać (i faktycznie przypomina) popularne nadzienie znanej słodyczy. Bazę stanowi krem ​​z orzechów laskowych wraz z mlekiem. Veganella (jak sama nazwa wskazuje) nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu nawet weganie mogą cieszyć się magią kremów orzechowych. Z ostatnią Zeronellą postanowiliśmy zaryzykować. A wynik jest znakomity. Zamiast cukru użyliśmy erytrytolu i maltitolu. W porównaniu ze zwykłym cukrem erytrytol ma 70% słodkości, czyli znacznie więcej niż sztuczne słodziki. Ponadto nie powoduje próchnicy zębów, nie działa przeczyszczająco, ale co najważniejsze nie wpływa na poziom cukru we krwi. Jego indeks glikemiczny wynosi 0! Maltitol stymuluje wzrost bakterii probiotycznych w jelicie cienkim. Taką drogą możesz grzeszyć w ten najzdrowszy sposób.

NOWOŚĆ: Jako gorącą nowość możemy śmiało zaprezentować inne rodzaje maseł orzechowych, w których jako bazę zastosowaliśmy najlepsze migdały w jakości BIO.

Jeśli lubisz czysty smak bez domieszek, przedstawiamy BrainMax Pure 100% Krem Migdałowy, BIO. Są to migdały zmielone na delikatny krem, z których wcześniej zdjęliśmy skórkę i tym samym usunęliśmy gorycz, którą skrywa skórka orzechów.

BrainMax Pure Almond ruby chocolate to masło orzechowe, w którym podobnie jak w poprzednich kremach, użyte są migdały w jakości BIO. Dodaliśmy rubinowy smak czekolady ze względu na jego autentyczny smak, a BrainMax Pure jest prawdopodobnie jedyną z serii, w której możesz cieszyć się tą kombinacją. A czym właściwie jest czekolada Ruby? Pochodzi z kakaowca Ruby. Te ziarna kakaowca rosną w Ekwadorze, Brazylii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Poza pięknym różowym kolorem wyróżnia się specyficznym smakiem, który moglibyśmy porównać do smaku owoców. Chociaż czekolada ruby ma piękny różowy kolor, nie musisz się martwić, że chodzio o dodatkowe zabarwienie czekolady. Kolor został naprawdę stworzony przez samą naturę. Ziarna kakaowe z kakowca Ruby są różowe w środku. Dzięki prawidłowemu doborowi ziaren kakaowych i późniejszemu procesowi produkcji czekolada zachowuje swój kolor i naturalnie owocowy smak.

rubyyy

Almonda, Krem z migdałów z kokosem to nazwa trzeciej nowości, w której nie skąpiliśmy kokosa. Pyszne słodkie migdały połączyliśmy z kokosem, a słodki smak jest tutaj dziełem syropu kokosowego i maltitolu. Maltitol jest naturalnym słodzikiem. Jest alkoholem cukrowym, nie powoduje próchnicy zębów. Część alkoholu cukrowego nie jest wchłaniana do krwi, ale jest przetwarzana przez fermentację w jelicie grubym. W 100 gramach znajdziesz tylko 5 g naturalnie występującego cukru!

Evocao - rewolucja w przetwarzaniu kakao!

Jeśli szukasz czegoś nowego, czego jeszcze nie próbowałeś, może to być nowe masło Almonda, Ruby Czekolada, krem migdałowy z czekoladą, z którego jesteśmy naprawdę dumni. Kakaowiec kojarzy nam się prawdopodobnie z gorzkawym smakiem, kiedy jesteśmy zmuszeni dodać trochę słodzików podczas przetwarzania go na czekoladę. Evocao to czekolada, która powstaje w wyniku przetworzenia całego strąka kakaowca. To nadaje mu autentyczny i niepowtarzalny owocowy smak.

Dlaczego dajemy zielone światło? To proste. Przy wytwarzaniu jakiejkolwiek innej czekolady przetwarzane są tylko ziarna kakaowe, ktąre znajdują się w strąku kakowca. Przetwarzanie poszczególnych surowców to coś, na czym powinniśmy się opierać. W wypadku Evocao surowiec nie jest marnowany, bo prawie wszystko jest przetwarzane z drzewa kakaowego. Ekstrahuje się go z miąższu, który jest słodki, przez strąki kakaowe aż do fermentacji ziaren kakaowych. W ten sposób powstaje czekolada z minimalną ilością dodatków i bez dodatku cukru.

EVOCAO

W BrainMax Pure Evocao Acai połączyliśmy migdały z tą czekoladą. Razem stworzyło to niepowtarzalny smak, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Pewnie porównałabym smak do czekolady z owocami. Jest nie tylko słodka, ale także owocowa. To połączenie sprawia kubkom smakowym prawdziwą przyjemność!

Na koniec – a co z cukrem?

Wszystkie nasze masła orzechowe wytwarzamy sami. I to właśnie ze względu na jakość użytych składników, smak i aromat, które chcemy mieć pod kontrolą. Podobnie jest z cukrem, który pojawia się w zdecydowanej większości kremów orzechowych na rynku. Nasze kremy zawierające czekoladę są słodzone syropem kokosowym lub maltitolem. Większość surowców zawartych w masłach jest w jakośći BIO i jest produkowana stopniowo, w zależności od tego, jak udaje się je sprzedawać. Mamy więc pewność, że żadne masło nie zostaje u nas długo i prosto z fabryki trafia do Was.

 

Veronika Halusková