Wkładki higieniczne damskie lekkie 24 szt BIO bawełna ORGANYC

Kod: 98538
21,62 zł
Chwilowo niedostępny
Pozycja została wyprzedana…

Wkładki higieniczne Organyc Light są wykonane wewnątrz i na zewnątrz w 100% z bielonej chlorem bawełny. Są cienkie, prawie niewidoczne - ale można na nie liczyć.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

Wkładki higieniczne damskie lekkie 24 szt BIO bawełna ORGANYC

Wkładki higieniczne Organyc Light są wykonane wewnątrz i na zewnątrz z 100% bawełny BIO, bielonej bez użycia chloru. Są cienkie, prawie niewidoczne - ale można na nie liczyć. Nie ma włókien syntetycznych, chemikaliów ani perfum - po prostu nic, co mogłoby powodować podrażnienia. Poczujesz się jak w bawełnie!

Lekkie wkładki higieniczne nadają się do noszenia na co dzień. Dzięki nim będziesz mieć uczucie nieustannej czystości, zabezpieczysz swoją bieliznę i będziesz mogła z nich korzystać podczas słabych miesiączek czy problemów ginekologicznych (oznaczenie: 1 kropla).

Popularne produkty do higieny kobiecej są wykonane głównie z materiałów syntetycznych, a ich wypełnienia mogą ukrywać wełnę drzewną lub substancje chemiczne, które powodują podrażnienie skóry i błon śluzowych. Chlor jest często używany do wybielania, pozostawiając niewielką, ale istotną ilość toksycznej dioksyny.

Włoska marka Organyc produkuje pierwszą linię do higieny intymnej dla kobiet i dzieci wyłącznie z certyfikowanej, delikatnie uprawianej bawełny 100% BIO, która jest idealnym materiałem dla Twojej skóry i okolic intymnych.

Unikaj powszechnych potrzeb higienicznych

XXI wiek to między innymi szeroki wachlarz możliwości dla kobiet, a konkretnie duży wybór różnych wariantów higieny intymnej. Od kubków menstruacyjnych, specjalnych gąbek, tamponów po chyba najbardziej klasyczny wariant - podpaski menstruacyjne. Warianty i zastosowania - temat wspólny dla wszystkich kobiet.

Pozostańmy przy dwóch ostatnich punktach – podpaskach menstruacyjnych i tamponach. Zwłaszcza te jednorazowe. Jeśli ich używasz, masz do wyboru konwencjonalne i ekologiczne. Jakie są między nimi różnice? A dlaczego warto zajmować się tym tematem?

Konwencjonalny vs. ekologiczny

Każda kobieta potrzebuje innej ilości podpasek podczas menstruacji. Jednak według obliczeń zużywa do 10 000 tych środków pomocniczych w ciągu swojego życia. Jednak każda kobieta potrzebuje takiego samego 100% komfortu, wygody i bezpieczeństwa. Choć na to nie wygląda, istnieje różnica między komfortem a wygodą. Sam zobacz:

Konwencjonalne podpaski i tampony:

 • nie płyną, są perfumowane i mają wysoką chłonność,
 • zawierają sztuczny jedwab (tzw. sztuczny jedwab), którego włókna mogą się rozluźniać i pozostawać w pochwie, gdzie powodują duże problemy (stany zapalne, reakcje alergiczne itp.),
 • zawierają absorbenty poliakrylowe (tzw. SAP = proszki superabsorbujące), które zaburzają naturalne pH i mogą powodować podrażnienia skóry lub błon śluzowych,
 • w ich wypełnieniach może być ukryta wełna drzewna,
 • są wybielane chlorem, co pozostawia im niewielką, ale niezbędną ilość toksycznej dioksyny.
 • wykonane są najczęściej z bawełny "nebio" - a jest ona pełna pestycydów i herbicydów,
 • płatki nakłada się „tylko” na ciało – jednak tampony są wkładane do środka, gdzie mają bezpośredni kontakt z błoną śluzową,
 • stosowane substancje można testować na zwierzętach.

Ekologiczne podpaski i tampony:

 • mają wystarczająco wysoką chłonność i nie są perfumowane ani impregnowane substancją neutralizującą zapachy,
 • jeśli są wykonane z bawełny organicznej, nie zawierają pestycydów ani herbicydów, innym składnikiem jest błonnik kukurydziany,
 • nie zawierają żadnych chemikaliów, absorbentów ani innych niebezpiecznych substancji,
 • nie bielona chlorem, maksymalnie nadtlenek wodoru.

Myślimy o tym, co jemy, myślimy o tym, co pijemy. Staramy się unikać smogu, kurzu, idziemy w naturę… Nasza skóra jest naszym największym ciałem kontaktowym – dlatego zasługuje na maksymalną pielęgnację. A w strefie intymnej tym bardziej. Co?

Wyniki badania klinicznego

Niezależne badanie kliniczne MINERVAMEDICA zostało przeprowadzone w 2018 roku we Włoszech na 200 kobietach w wieku 20-40 lat, które miały podrażnienie pochwy przed ich poddaniem. Porównała płatki bawełniane 100% BIO Organyc z tradycyjnymi płatkami damskimi.

Połowa kobiet, które wzięły udział w badaniu, używała konwencjonalnych wkładek, a druga połowa wkładek bawełnianych BIO Organyc.

Aż 90% ankietowanych potwierdziło całkowitą lub znaczną poprawę swędzenia i podrażnienia skóry podczas stosowania produktów z bawełny organicznej (patrz wykres). Przejście na bawełniane podpaski BIO może w ciągu 2-3 miesięcy znacząco złagodzić lub wyeliminować problemy zdrowotne, takie jak wspomniane już podrażnienie i podrażnienie skóry, nawracające stany zapalne czy upławy.

Produkty higieniczne Organicc wykonane w 100% z bawełny BIO polecamy wszystkim kobietom, które rozwiązują te problemy, a także wszystkim kobietom, które chcą im zapobiegać.

Materiał

Organiczna bawełna i organiczna skrobia kukurydziana

Zawartość

24 szt.

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: