BrainMax Calcium D3 & K2, wapń z witaminą D3 i K2, 90 kapsułek roślinnych Wapń z witaminą D3 i najlepiej przyswajalną, opatentowaną formą witaminy K2 MK-7

Kod: 60240
Nowość
Marka: BrainMax
94,95 zł
Dostępny (>5 szt)

Wapń jest niezbędnym minerałem niezbędnym dla zdrowia kości i zębów, funkcjonowania mięśni, przekazywania sygnałów nerwowych, krzepnięcia krwi i regulacji ciśnienia krwi. Produkt ten zawiera specjalną, wysoce przyswajalną formę wapnia, TriCalcium, która nie wymaga wykorzystania przez organizm tak dużej ilości soków żołądkowych, jak inne chelatowane formy wapnia, dlatego jest odpowiedni dla wszystkich osób z problemami trawiennymi i osób starszych. Połączenie wapnia z witaminą D3 i K2 zapewnia maksymalne wchłanianie wapnia do kościZwiększone zapotrzebowanie na wapń mają dzieci i młodzież, kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby starsze, kobiety po menopauzie, osoby z problemami trawiennymi czy weganie, sportowcy, palacze czy osoby spożywające nadmierne ilości alkoholu.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach powyżej 250 złotych

Opis szczegółowy produktu

Wapń D3 i K2 z najlepiej przyswajalną formą cytrynianu trójwapniowego wapnia!

TriCalcium Citrate 21% to doskonała forma wapnia z kwasem cytrynowym, dzięki czemu do swojego wchłaniania nie wymaga aż tak dużej ilości kwasu solnego, co zapewnia łatwiejsze wchłanianie. Dzięki temu jest odpowiedni dla osób starszych, które mają zwykle niższy poziom kwasu solnego, ale także dla każdego, kto ma problemy z trawieniem spowodowane brakiem kwasu żołądkowego. Ponadto cytrynian triwapnia jest dobrze tolerowany i wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia rozstroju żołądka w porównaniu z innymi formami wapnia.

najlepiej przyswajalne

Najlepiej przyswajalna forma

kości

Zdrowie kości, zębów i mięśni

żołądek

Mniej zależny od kwasów żołądkowych

Objawy niedoboru wapnia

Niedobór wapnia może objawiać się różnymi objawami, takimi jak skurcze mięśni, osłabienie i zmęczenie. Długotrwały niedobór może prowadzić do osteoporozy, stanu charakteryzującego się łamliwością i łamliwością kości. Inne objawy obejmują problemy ze wzrostem i rozwojem u dzieci, upośledzenie funkcji układu nerwowego i zwiększone ryzyko chorób serca.

(Polština) (68)
(Polština) (69)

Po co nam wapń?

Wapń jest niezbędnym minerałem, który odgrywa kluczową rolę w zdrowiu naszych kości i zębów. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mięśni, nerwów i krzepnięcia krwi. Przyczynia się także do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi, wspomaga zdrowie serca, uczestniczy w procesie podziału komórek, funkcjonowaniu enzymów trawiennych i krzepnięciu krwi. Bez wystarczającej podaży wapnia kości mogą zostać osłabione, co prowadzi do zwiększonego ryzyka złamań.

Co przyczynia się do odwapnienia kości?

 • 1. Nadmierne spożycie cukru: może wpływać na mineralizację kości.
 • 2. Kwas fosforowy: często występuje w żywności przetworzonej przemysłowo.
 • 3. Nadmierne spożycie alkoholu i palenie.
 • 4. Brak aktywności fizycznej.
 • 5. Brak ruchu i ruchu: może prowadzić do utraty masy kostnej i osłabienia mięśni, zwiększając ryzyko złamań i osteoporozy.
(Polština) (71)
(Polština)_2

Wapń i zdrowie kości

Wapń jest kluczem do zdrowia kości, ponieważ pomaga wzmacniać i naprawiać kości. Jest głównym składnikiem wzmacniającym kości i pomagającym utrzymać je mocne. Kiedy organizm potrzebuje więcej wapnia, hormony zapewniają uwolnienie wapnia z kości do krwi. Jeśli jednak organizm nie otrzymuje jednocześnie wystarczającej ilości wapnia, kości mogą osłabić się i stać się bardziej łamliwe, co prowadzi do zmniejszenia gęstości kości i późniejszej osteoporozy.

Witamina K2 MK-7 dla najlepszego wchłaniania

Witamina D3 zwiększa wchłanianie wapnia w jelitach i wspomaga produkcję osteokalcyny. Witamina K2 aktywuje wówczas osteokalcynę, która umożliwia odkładanie się wapnia w kościach, co jest ważne dla ich siły i zdrowia. MK-7 aktywuje największą część osteokalcyny i jest najlepszą dla organizmu formą witaminy K2.

(Polština) (67)
(Polština) (72)

Najlepsza Forma Witaminy K2 MK-7!

Witamina K2 ( menachinon) ma kilka podtypów, wśród których występują duże różnice w wchłanialności. Spośród dziesięciu form menachinonu najważniejsze dla zdrowia kości są MK-4 i MK-7. W porównaniu do innych, K2VITAL®DELTA przeszedł wiele badań, które potwierdziły jego wysoką wchłanialność i stabilność. W porównaniu do zwykłych form witaminy K2, których okres półtrwania wynosi zaledwie 1,5 godziny, pozostaje ona w organizmie aż do 72 godzin! Oznacza to, że ma 48 razy dłuższy okres półtrwania. Jest wytwarzany w podwójnej kapsułce, dzięki czemu jest chroniony podczas produkcji, a zwłaszcza w przewodzie pokarmowym.

Co wapń dostarcza organizmowi?

 • 1. Zdrowie kości i zębów: Wapń jest kluczowym elementem masy kostnej i szkliwa zębów. Jego obecność jest niezbędna do rozwoju, wzrostu i utrzymania wytrzymałości kości i zębów.
 • 2. Funkcja mięśni: Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mięśni. Umożliwia kurczenie się włókien mięśniowych, co jest procesem, w wyniku którego mięśnie wytwarzają siłę.
 • 3. Układ nerwowy: Wapń jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, gdzie umożliwia przekazywanie sygnałów nerwowych pomiędzy komórkami nerwowymi. Sygnały te mają kluczowe znaczenie dla koordynacji organizmu i reakcji na różne bodźce.
 • 4. Krzepnięcie krwi: W procesie krzepnięcia krwi wapń odgrywa istotną rolę jako kofaktor dla różnych enzymów biorących udział w procesie prowadzącym do powstania skrzepu krwi. Jest to niezbędne, aby zatrzymać krwawienie i szybko zagoić się rany.
 • 5. Funkcje hormonalne i enzymatyczne: Wapń wpływa również na wydzielanie niektórych hormonów i aktywację enzymów ważnych dla metabolizmu i innych funkcji organizmu.
 • 6. Regulacja ciśnienia i inne funkcje: Wapń przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi i uczestniczy w funkcjonowaniu innych minerałów i elektrolitów.
 • 7. Utrzymanie równowagi pH: Wapń może pomóc organizmowi w utrzymaniu prawidłowej kwasowości płynów ustrojowych, co jest ważne w wielu procesach biochemicznych.
(Polština) (66)
(Polština) (70)

BrainMax Wapń z witaminą D3 i K2

Współpraca z witaminami D3 i K2 jest istotna dla optymalnego wykorzystania wapnia w organizmie. Witamina D wspomaga wchłanianie wapnia w jelitach, zapewniając w ten sposób organizmowi odpowiednią ilość tego ważnego minerału. Bez wystarczającej ilości witaminy D wchłanianie wapnia może być niewystarczające, co prowadzi do niskiego poziomu wapnia we krwi. Witamina K2 odgrywa następnie kluczową rolę w dystrybucji wapnia w organizmie, pomagając wapniu osadzać się w kościach i zębach tam, gdzie jest to potrzebne i zapobiegając jego odkładaniu się w tkankach miękkich, takich jak naczynia krwionośne, gdzie mógłby spowodować uszkodzenie (zwapnienie naczyń). BrainMax Calcium z witaminą D3 i K2 zawiera cytrynian trójwapniowy 21%. Jest wysoce skutecznym źródłem wapnia, ponieważ łączy w sobie trzy cząsteczki wapnia z kwasem cytrynowym. Zapewnia to doskonałą biodostępność i wchłanianie w organizmie.

Dawkowanie

1 kapsułka dziennie z jedzeniem.

Nie wiesz, czy produkt jest dla Ciebie odpowiedni?

Nie wahaj się zapytać naszych ekspertów-doradców! Można się z nimi kontaktować telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00 lub mailowo.


+420 787 046 733 lub info@brainmarket.pl

obsługa klienta
Wielkość porcji: 1 kapsułka warzywna
Opakowanie zawiera 90 dawek.
Ilość w 1 dawce %RHP*
Cytrynian trójwapniowy 21% - Cytrynian trójwapniowy 21%
160 mg
20%
Witamina D3 (jako cholekalcyferol z lanoliny)
12,4 mcg (500 j.m.)
250%
Witamina K2 jako MK-7 all-trans K2 VITAL®DELTA - Witamina K2 jako MK-7 all-trans K2 VITAL®DELTA
50 mcg
67%
*% dziennej wartości referencyjnej spożycia
**nie ustala się dziennej referencyjnej wartości spożycia

Kupując, wesprzesz także czeskie lasy #drzewozazamówienie!

Składniki: Cytrynian trójwapniowy (160 mg, RHP 20%), witamina D3 (jako cholekalcyferol z lanoliny) (12,5 mcg / 500 IU, RHP 250%), witamina K2 jako MK-7 all-trans K2 VITAL®DELTA (50 mcg, RHP 67%). Ziołowa kapsułka na bazie HPMC. Bez zawartości substancji balastowych. Nie zawiera żadnych substancji balastowych (ečka). Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci! Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie przekraczać zalecanej dawki dziennej. Preparat nie jest przeznaczony jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadź zdrowy tryb życia.

Dystrybutor: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrawa 712 00, CZ

Składowanie: W temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu.

Wielkość opakowania: 90 kapsułek ziołowych

Parametry dodatkowe

Kategoria: BrainMax®
Dla osób skupionych na: Kości
Forma: Kapsułki
Rodzaj: Minerały
Wielkość opakowania: 90 kapsułek roślinnych

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: