BrainMax Beef Gelatin, Żelatyna wołowa grass-fed, 500 g Certyfikowana żelatyna wołowa z krów karmionych trawą dla zdrowia stawów i skóry

Kod: 47769
Bez lepku
Marka: BrainMax
95,33 zł
Dostępny (>5 szt)

Żelatyna wołowa stosowana jest w wielu przepisach kulinarnych. Jest bogata w trzy aminokwasy: glicynę, prolinę i hydroksyprolinę, które są niezbędne dla zdrowia kości, stawów, skóry i jelit. BrainMax Beef Gelatin uzyskała certyfikat Grass-fed, który gwarantuje, że bydło było wypasane swobodnie, gdy tylko było to możliwe, miało swobodę ruchu i nie było dokarmiane mieszankami paszowymi. Wszystko to odbija się później na jakości samej żelatyny. Nie zawiera żadnych spoiw, wypełniaczy i dodatków, glutenu oraz śladowych ilości mleka i innych alergenów. Można ją wykorzystać do przygotowania deserów, ciast, galaretki owocowej, dżemów, żelków czy też np. galarety mięsnej. 

 

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 400 złotych

Opis szczegółowy produktu

Wysokiej jakości żelatyna pochodząca od krów wolno wypasanych

Żelatyna wołowa bez innych składników. Bydło pochodzi z Brazylii, gdzie jest hodowane na pastwiskach i karmione trawą. W hodowli zwierząt nie stosuje się hormonów wzrostu, antybiotyków ani sterydów. BrainMax Beef Gelatin posiada certyfikat Grass-fed, co gwarantuje, że pochodzi od bydła chowanego na wolnym wybiegu i spełnia najwyższe możliwe standardy jakości. 

karmione trawą2
Krowy karmione trawą na wolnym wybiegu
zdrowe kości

Zdrowe kości, stawy i tkanka łączna

amino2

85% białka (odpowiednie dla diet paleo i keto)

krowy karmione trawą

Dlaczego warto wybrać wysokiej jakości żelatynę wołową pochodzącą od zwierząt karmionych trawą?

Żelatyna jest uważana za czyste białko, ponieważ prawie nie zawiera tłuszczu, błonnika, cukru ani węglowodanów. Składa się z około 85% białka. Głównym powodem spożycia żelatyny są zawarte w niej aminokwasy. Aminokwasy są „cegiełkami” białek, a żelatyna zawiera ich kilka w stosunkowo dużych ilościach. 

porównano kolagen żelatynowy3

Różnica między kolagenem a żelatyną

Kolagen i żelatyna są dość podobne. Obydwa składniki zawierają aminokwasy glicynę, prolinę i hydroksyprolinę, które przyczyniają się do zdrowia kości, stawów, elastyczności skóry i błony śluzowej jelit, która wyściela nasze jelita od wewnątrz i tworzy barierę, przez którą w idealnym przypadku przedostają się wyłącznie składniki odżywcze i witaminy. Główna różnica polega na sposobie ich użycia. W przeciwieństwie do kolagenu, żelatyna rozpuszcza się w gorących płynach, ale żeluje lub gęstnieje w zimnych płynach lub po ochłodzeniu. Po podgrzaniu zmienia swoją strukturę i dzięki temu może być składnikiem różnych potraw. Można ją wykorzystać np. do przygotowania różnego rodzaju galaretek owocowych, żelków, ciast, deserów, zagęszczania sosów, marmolad itp.

dieta ketogeniczna 2

Wysoka zawartość białka bez węglowodanów - odpowiednia do spożycia na diecie ketogenicznej

Żelatyna wołowa pochodzenia zwierzęcego doskonale nadaje się do stosowania na diecie keto i paleo. Dużą ilość kolagenu, który wspiera zdrowie stawów i elastyczność skóry, docenią nie tylko fani tych dwóch reżimów żywieniowych. Ponadto ma niską zawartość węglowodanów, co idealnie nadaje się do stosowania w diecie ketogenicznej. Żelatyna wołowa od zwierząt karmionych trawą może również wspomagać układ trawienny i jest naturalnym źródłem białka. Oznaczenie grass-fed oznacza wysokiej jakości pożywienie dla zwierząt, co jest zgodne z filozofią paleo.

Dawkowanie

12 g (1 łyżka stołowa). Do 125 ml zimnej wody dodaj 1 łyżkę żelatyny. Odstaw na około 5 minut. Mieszankę rozpuść w 375 ml bardzo gorącego płynu i dodaj dowolne aromaty i słodziki. Wlej płyn do formy i przed podaniem poczekaj, aż żelatyna ostygnie i stwardnieje.


Skład w 1 porcji (1 łyżka = 12 g) RWS*
Żelatyna wołowa
12 g **
*% dziennej wartości referencyjnej spożycia
**nie ustala się dziennej referencyjnej wartości spożycia

Kupując, wesprzesz także czeskie lasy #drzewozazamówienie!

 

Składniki: Żelatyna od krów karmionych trawą

Producent: Votamax s.r.o., Hladnovská 83, Ostrawa.

Przechowywanie: W temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu.

Ogłoszenie: Suplement diety. Nie zastępuje zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Wielkość opakowania: 500 g.

 

Parametry dodatkowe

Kategoria: BrainMax®
Dla osób skupionych na: Pleť, vlasy, nehty, Klouby a pohybový aparát
Forma: Proszek
Rodzaj: Želatina
Wielkość opakowania: 500 g

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: