NOW Liposomalna witamina B12 59ml spray (Liposomalna witamina B12)

Kod: 70087
Polecane
59,10 zł –7 %
3910 mainimage
59,10 zł –7 % 55,10 zł
Dostępny (5 szt)

Liposomalny system transportu w połączeniu z witaminą B12 zapewnia idealne wchłanianie i działanie . Witamina B12 jest bezpiecznie kapsułkowana i chroniona w postaci nanocząsteczek liposomów, które aktywnie wnikają w ścianę jelita cienkiego i są wchłaniane przez układ limfatyczny bezpośrednio do krwiobiegu.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 500 złotych

Opis szczegółowy produktu

TERAZ - Liposomalna Witamina B12 (Liposomalna Witamina B12)

System transportu liposomalnego w połączeniu z witaminą B12 zapewnia idealne wchłanianie i działanie. Witamina B12 jest bezpiecznie kapsułkowana i chroniona w postaci nanocząsteczek liposomów, które aktywnie wnikają w ścianę jelita cienkiego i są wchłaniane przez układ limfatyczny bezpośrednio do krwiobiegu.

Oświadczenia zdrowotne dopuszczone na podstawie rozporządzenia Komisji (UE) nr 432/2012

Oświadczenia zdrowotne dopuszczone na podstawie rozporządzenia Komisji (UE) nr 432/2012
Witamina B12 przyczynia się do:
  • normalny metabolizm energetyczny
  • normalne czynności układu nerwowego
  • prawidłowy metabolizm homocysteiny
  • normalna aktywność umysłowa
  • normalna produkcja czerwonych krwinek
  • normalne funkcjonowanie układu odpornościowego
NAJWYŻSZA ABSORPCJA I UŻYTECZNOŚĆ
Liposomy powstają z czystych fosfolipidów wyizolowanych z lecytyny słonecznikowej. Mogą mieć wielkość od kilku nanometrów do kilkudziesięciu mikrometrów. Fosfolipidy w połączeniu z wodą tworzą mikroskopijne struktury z wnęką wypełnioną wodą pośrodku, otoczoną otoczką fosfolipidową. Możliwe jest wtedy rozpuszczenie w wodzie innych cząsteczek w środku fosfolipidu, takich jak witamina czy glutation, które musimy łatwo wchłonąć do organizmu. I chociaż cząsteczki hydrofilowe (przyciągające wodę) mogą być utrzymywane wewnątrz kapsułkowanego rdzenia, substancje hydrofobowe (odpychające wodę) mogą rozpuszczać się w samej błonie fosfolipidowej - w ten sposób liposomy mogą transportować zarówno cząsteczki hydrofilowe, jak i hydrofobowe. A dzięki tym wyjątkowym właściwościom są wykorzystywane zarówno przez matkę naturę, np. w mleku matki, jak i przez wyspecjalizowanych producentów przy produkcji leków czy suplementów diety.
Główną zaletą stosowania liposomów do transportu mikroelementów jest to, że same liposomy nie są w żaden sposób zakłócane przez proces trawienia, gdy przechodzą przez przewód pokarmowy. W przypadku konwencjonalnych suplementów diety organizm bardzo często rozbija wiele złożonych molekuł przed ich wchłonięciem lub po prostu nie wchłania ich tak łatwo, a następnie metabolizuje i rozkłada wątrobę, przez co całkowite wykorzystanie jest znacznie zmniejszone.
W przeciwieństwie do tego liposomy są łatwo wchłaniane ze względu na ich stabilność i idealną wielkość. Ale to nie wszystko. Różnica polega również na tym, że liposomy szybciej dostają się do krwiobiegu i komórki. Liposomy dzięki swojej specyficznej formie molekularnej wchłaniane są przez układ limfatyczny, gdzie przedostają się do tzw. przewodu piersiowego bezpośrednio do krwiobiegu. W kolejnym kroku zostają wchłonięte do wszystkich komórek poprzez tzw. dyfuzję bierną. Jest to w przeciwieństwie do klasycznych suplementów zawierających witaminy i minerały, które w pierwszym etapie dostają się do wątroby, gdzie są metabolizowane, a dopiero potem dostają się do krwiobiegu.
Jednak liposomy idą jeszcze dalej pod względem wchłanialności. Pomagają transportować aktywne molekuły bezpośrednio do procesów komórkowych, gdzie mikroelementy są wymagane w dużych ilościach. Dwuwarstwa fosfolipidowa liposomu jest w stanie łączyć się z innymi dwuwarstwami, takimi jak sama ściana komórkowa – dzięki temu zawartość liposomu (witaminy lub inne dobroczynne substancje) jest transportowana bezpośrednio do komórek.

Dawkowanie:

0,7 ml dziennie bezpośrednio do ust lub dodać do szklanki wody lub soku, chyba że lekarz zaleci inaczej.   
Ilość porcji w opakowaniu: 84
0,7 ml * (RHP **)
Witamina B-6 (jako chlorowodorek pirydoksyny)
5 mg (294%)
Folian
800 mcg DFE (400 mcg kwasu foliowego) 200%
Witamina B-12 (jako cyjanokobalamina)
1 mg (1000 mcg) (41,6%)
trimetyloglicyna (TMG) (jako betaina)
100 mg (***)
* 0,7 ml odpowiada dziennej porcji. Opakowanie zawiera 84 dawki.
**% RHP—% referencyjnej wartości spożycia witamin i składników mineralnych

Inne foldery:

Woda dejonizowana, fruktoza, naturalny aromat malinowy, kwas cytrynowy, fosfolipidy (soja), organiczny ekstrakt z liści stewii (enzymatycznie modyfikowane glikozydy stewiolowe) oraz sorbinian potasu (jako konserwant). Nie zawiera pszenicy, glutenu, mleka, jajek, ryb, skorupiaków ani orzechów. Wyprodukowano w zakładzie GMP, który przetwarza inne składniki zawierające te alergeny.

Ostrzeżenie: tylko dorośli. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży / karmisz piersią, przyjmujesz leki lub masz jakiekolwiek problemy zdrowotne. Trzymać poza zasięgiem dzieci. W przypadku tego produktu mogą wystąpić naturalne różnice kolorystyczne.

Uszczelka

59 ml

Parametry dodatkowe

Kategoria: Witaminy, aktyoksydanty
Kraj pochodzenia: USA
Zawartość: 59 ml

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: