HaHaCe - heksahydrokannabinol - nowa gwiazda na niebie kannabinoidów

Kannabinoidy to grupa substancji występujących w konopiach. Odpowiadają za wiele leczniczych efektów rośliny, przy czym każdy związek ma swoje własne charakterystyczne właściwości. Zupełną nowością jest kannabinoid o nazwie HaHaCe. To kannabinoid, o którym być może jeszcze nie słyszałeś. Jednak HaHaCe jest już dobrze znany w kręgach naukowych. Jego efekty poznamy w dzisiejszym artykule.

Czym jest Hexahydrocannabinol - w skrócie HaHaCe?

Heksahydrokanabinol to półsyntetyczny związek, który po raz pierwszy został stworzony w latach czterdziestych XX wieku przez chemika Rogera Adamsa w procesie zwanym uwodornieniem. Dodając atomy wodoru (z ang. hydrogen), Adams lekko zmodyfikował strukturę TeHaCe, głównego związku psychoaktywnego konopi, i tak narodziła się pierwsza cząsteczka HaHaCe.

HaHaCe to jeden z najnowszych kannabinoidów. Chociaż HaHaCe występuje naturalnie w konopiach, niestety tylko w śladowych ilościach – jego ekstrakcja jest tym bardziej pracochłonna. Jednak dzisiaj, ze względów prawnych, HaHaCe nie jest już pozyskiwany bezpośrednio z TeHaCe – o konkretnej metodzie ekstrakcji porozmawiamy za chwilę.

 CB1_CB2_vyskyt_brainmarket-100-min_pl 

System kannabinoidowy organizmu i jego funkcje

HaHaCe, podobnie jak inne kannabinoidy, działa poprzez system endokannabinoidowy organizmu (ECS, z ang. endocannabinoid system). Co to jest? Ten złożony system wytwarzany jest poprzez receptory na powierzchni komórek, które pomagają regulować zdrowie i homeostazę (środowisko wewnętrzne) w całym ciele - i to z tymi receptorami reagują kannabinoidy (w tym HaHaCe). Naukowcy zidentyfikowali receptory ECS w prawie każdym układzie narządów, od mózgu i rdzenia kręgowego po przewód pokarmowy. Spożywając kannabinoidy, aktywujemy receptory, które mogą wpływać na kluczowe procesy w organizmie, w tym nastrój, pamięć, apetyt i ból. 

HaHaCe jako nowa gwiazda na niebie kannabinoidów- bez efektów psychotropowych!

Chociaż wydaje się, że HaHaCe dopiero niedawno znalazł się w centrum uwagi, nie jest to całkowicie nowa substancja. Podobnie jak inne dobrze znane kannabinoidy, takie jak CeBeDe, HaHaCe nie ma działania psychotropowego. I to jest świetna wiadomość, ponieważ HaHaCe faktycznie ma bardzo podobne efekty do TeHaCe, ale bez jego właściwości psychoaktywnych. Ze względu na nieco inną strukturę HaHaCe jest bardziej stabilnym związkiem niż TeHaCe, dzięki czemu jest bardziej odporny na ciepło i promieniowanie UV. Dzięki temu produkty HaHaCe mają dłuższy okres przydatności do spożycia. 

  • HaHaCe ma działanie uspokajające i relaksujące.
  • Wywołuje uczucie euforii.
  • Znacząco zmniejsza ból.
  • Właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne.
  • Wspomaga lepszą jakość snu.

 ucinky_oleje_hhc_infografika_brainmarket_pl

 

Za wszystkim stoi produkcja!

Produkcja HaHaCe nie jest zupełnie prosta. Proces produkcji HaHaCe jest wieloetapowy i obejmuje tzw. uwodornienie. Ten proces stosuje się np. do produkcji margaryny z oleju roślinnego. Proces kiedyś wykorzystywano do przekształcenia TeHaCe w heksahydrokannabinol (HaHaCe). Dziś produkcja odbywa się inaczej, i to z kannabinoidu CeBeDe. Najpierw CeBeDe jest ekstrahowane z surowych konopi, destylowane i izolowane w postaci proszku. Powód jest bardzo prosty. Chociaż produkt końcowy nie zawiera TeHaCe, w ramach przepisów żaden produkt konopny zawierający więcej niż 1% TeHaCe nie może być stosowany jako składnik pierwotny. 

Kannabinoidy są wrażliwe na ciepło i promieniowanie UV, a ich skuteczność zmniejsza się z czasem pod wpływem tlenu. W przypadku HaHaCe nie musimy się o to martwić, ponieważ jedną z godnych uwagi zalet HaHaCe jest znacznie dłuższy okres przydatności do spożycia niż inne kannabinoidy.

BrainMax HaHaCe!

Działanie HaHaCe jest przedmiotem dalszych badań, jednak już teraz wiadomo, że HaHaCe na pewno nie zaginie nie niebie kannabinoidów. BrainMax HaHaCejest uzyskiwany w sposób całkowicie naturalny poprzez ekstrakcję z konopi, a konkretnie z kannabinoidu CeBeDe. Podobnie jak inne kannabinoidy, pochodzi głównie z kwiatów konopi. Dzięki temu jest to produkt całkowicie naturalny i legalny. Jednak we wszystkich rodzajach kannabinoidów możemy zaobserwować nieco inne działanie. BrainMax HaHaCe jest odpowiedni dla osób szukających ulgi w ostrym bólu lub dla tych, którzy chcą po prostu cieszyć się efektami legalnego konopi dla relaksu. Podobnie jak CeBeDe, HaHaCe ma właściwości relaksujące i uspokajające. Użyliśmy oleju MCT jako oleju nośnikowego.

BrainMax HaHaCe jest odpowiedni dla osób cierpiących na:

  • Stres
  • Płytki sen
  • Nerwowość
  • Lęki

 

BrainMax HaHaCe możesz wypróbować w formie waporyzatora, nawet o smaku cytrynowym. Waporyzacja to idealny sposób na wypróbowanie HaHaCe, ponieważ inhalacja zwiększa szybkość wchłaniania. HaHaCe w ten sposób omija przewód pokarmowy, metabolizm wątroby, a tym samym poprawia się biodostępność. Ponadto wystarczy tylko kilka zaciągnięć, aby w pełni doświadczyć efektów. Zalecam stosować z rozwagą. Efekty są dość silne i mogą się nieco różnić w zależności od osoby. Dlatego na początek najlepiej aplikuj 1 zaciągnięcie dziennie. Kiedy już wiesz, jak działa na ciebie HaHaCe, możesz aplikować dawkę według własnego uznania i ewentualnie ją zwiększyć. 

Następny produkt i możliwość zastosowania to BrainMax HaHaCe BlackMagic, czyli olejek z 20% HaHaCe. Chodzi o bardzo mocny olejek i polecamy stosować nie więcej niż 1 kropelkę.

Wniosek

HaHaCe jest stosowany ze względu na swoje euforyczne, relaksujące i stymulujące działanie, które niektórzy porównują do TeHaCe. Jednak nie polecam stosowania HaHaCe, jeśli bierzesz leki z grupy benzodiazepin, leki przeciwdrgawkowe, opioidy lub leki przeciwarytmiczne.

 

Veronika Halusková