Najczęściej zadawane pytania dotyczące produktów

Enzymy trawienne i probiotyki

Jaka jest różnica między probiotykami a enzymami trawiennymi?

Probiotyki to żywe, zdrowe bakterie, które są kluczowe dla zdrowia całego układu pokarmowego. Tworzą symbiozę, a zdrowie układu pokarmowego zależy od równowagi mikrobiomu (zestawu pożytecznych i szkodliwych bakterii). Występuje w wielu produktach spożywczych, ale niestety nie zawsze to wystarcza. Zwłaszcza przy przewlekłych problemach lub po zażyciu antybiotyków. W takich przypadkach konieczne jest suplementowanie probiotyków. Enzymy trawienne to cząsteczki, które pomagają nam właściwie rozkładać pokarm, tak aby nie pozostawał on w żołądku dłużej niż to konieczne. Przy niewystarczającej funkcji własnych enzymów trawiennych może wystąpić ból brzucha, pieczenie, zgaga lub refluks. 

Czy można łączyć enzymy trawienne i probiotyki? I kiedy ich używać?

Tak to możliwe. Zalecamy przyjmowanie enzymów trawiennych przed posiłkami oraz probiotyków po posiłkach. Jeśli jednocześnie przyjmujesz antybiotyki, zalecamy przyjmowanie probiotyków w odstępie co najmniej 4 godzin.

Czy probiotyki nie zepsują się w czasie dostawy?

Probiotyki są stabilne w chłodniejszej pogodzie jesienią, zimą i wczesną wiosną. Latem wysyłamy probiotyki wraz z płytą chłodzącą, aby zapobiec ich zepsuciu.


Witaminy

Jaka jest różnica między klasyczną witaminą C a formą liposomalną?

Mówiąc prosto, wchłanialność. Forma liposomalna jest wyjątkowa, ponieważ „otula” całą witaminę w otoczce fosfolipidowej. Fosfolipid jest powszechnym składnikiem naszych komórek. W tym opakowaniu bezpiecznie transportuje witaminę C tam, gdzie jej miejsce. Organizm wykorzystuje otrzymane fosfolipidy. Przyswajalność liposomalnej witaminy C wynosi aż 93% w porównaniu do klasycznej, która ma wchłanialność około 10%. 

Dlaczego forma liposomalna nie jest wykorzystywana do produkcji witaminy D3?

Witamina D jest witaminą rozpuszczalną w tłuszczach, więc przyjmowana po posiłku nie stanowi problemu z wchłanianiem. Różnica między klasyczną witaminą D a liposomalną jest wyrażona w jednostkach procentowych na korzyść liposomalnej. Cena produktu byłaby zatem wyższa przy minimalnej różnicy we wchłanianiu.

A co z dawkowaniem witaminy D3?

Zgodnie z przepisami zalecana dzienna dawka to 600 jm. Jednak badania wykazały, że zalecane 600 j.m. nie wystarcza na zaspokojenie potrzeb zdrowej osoby. Według badań dawka powinna być prawie 15 razy większa, tj. 8895 IU dziennie.

Dlaczego witamina D3 jest razem z K2?

Witamina D3 wraz z K2 działa synergistycznie. Witamina K2 zapobiega zwapnieniu naczyń krwionośnych, a także pomaga transportować wapń tam, gdzie jego miejsce, tj. tkankę kostną, zęby itp. Jednak witamina K2 może być dla niektórych osób zabroniona ze względów zdrowotnych. Dlatego stworzyliśmy wersję witaminy D3 bez K2.


Magnezy

Jaka jest różnica między różnymi formami magnezu?

Najlepsze formy magnezu to diglicynian magnezu, jabłczan magnezu i L-treonian magnezu. To wszystko są doskonale przyswajalne formy, ale każda forma lepiej nadaje się do czegoś innego. W przypadku konieczności uzupełnienia poziomu magnezu w organizmie idealną formą jest diglicynian, który znajdziesz pod nazwą Performance Magnesium. Ta forma jest odpowiednia, jeśli cierpisz na skurcze, drgania mięśni, tiki lub jesteś aktywny fizycznie. Stosuje się go w godzinach popołudniowych, po treningu lub innej aktywności fizycznej. 


Druga forma to Jabłczan magnezu (Magnesium malate), energetyzująca forma magnezu, uzupełniona kwasem jabłkowym. Razem tworzą kombinację, która wspiera produkcję energii w komórkach (ATP). Stosuje się go rano i jest odpowiedni dla osób, które rano potrzebują uzupełnić energię. Znajdziesz go w e-sklepie pod nazwą Energy Magnesium.  


Do stosunkowo nowych form magnezu należy L-treonian i jest jedyną formą magnezu, która dostaje się do mózgu bezpośrednio przez barierę krew-mózg, gdzie uspokaja i poprawia sen. Forma ta jest dostępna w e-sklepie pod nazwą Sleep Magnesium i jest odpowiednia dla osób cierpiących na stres lub niepokój, dla osób, które chcą wzmocnić funkcje poznawcze w ciągu dnia lub wesprzeć lepszy sen. Najczęściej stosuje się go wieczorem, kiedy łagodzi stres i uspokaja. Można go również stosować rano, jeśli potrzebujesz dostosować koncentrację w ciągu dnia.

Czy mogę łączyć różne formy magnezu w ciągu dnia?

Zdecydowanie tak. Magnez jest jednym z minerałów biorących udział w ponad 300 reakcjach biologicznych. Chociaż jest niezbędnym minerałem dla wszystkich układów organizmu, jest również jednym z najbardziej niedoborowych minerałów w populacji. Dlatego możesz łączyć i stosować wszystkie trzy formy zgodnie z dawką wskazaną dla każdego magnezu.


CeBeDe

Czy krople Cebede są tylko do aromaterapii?

Zgodnie z czeskim ustawodawstwem krople Cebede i Cebege są przeznaczone wyłącznie do aromaterapii, inne zastosowania są według własnego uznania.

Czym różnią się poszczególne krople Cebede i Cebege?

Powinieneś wybrać według tego, do czego poszczególne krople są bardziej przeznaczone. Krople różnią się proporcją zawartych w nich terpenów, dlatego każde krople są bardziej odpowiednie do nieco innego celu. Aby ułatwić orientację między kroplami, wybraliśmy nazwy takie jak Day, Night albo Relax.

Czy krople Cebede i Cebege zawierają THC?

Tak, jednak zawartość THC, którą zawierają, mieści się w legalnym limicie do 1%.


NAC a Glutathion

Jaka jest różnica między NAC a Glutationem?

NAC czyli N-acetylocysteina jest prekursorem glutationu. Oznacza to, że ciało zamienia NAC w glutation. Glutation upraszcza pracę organizmowi i pomija tę transformację w procesie.

Kiedy preferować glutation od NAC?

Glutation jest zalecany osobom starszym lub cierpiącym na ostre problemy, które należy natychmiast rozwiązać. Jako profilaktykę dla osób młodszych i w średnim wieku polecamy raczej NAC.


Inne pytania

Według czego wybrać okulary blokujące niebieskie światło?

Dobrze jest dobierać okulary do pory dnia, w której chcesz ich używać. Okulary z blokadą 80% i więcej są przeznaczone wyłącznie do użytku wieczorowego, ponieważ pomagają blokować wszechobecne niebieskie światło, które zapobiega wytwarzaniu melatoniny w mózgu. Blokując niebieskie światło, rozpoczyna się produkcja melatoniny, dzięki czemu uzyskujemy lepszy, szybszy sen, a także lepszy i głębszy sen. Okulary z blokadą 20-40% przeznaczone są przede wszystkim do ochrony wzroku przed działaniem światła niebieskiego, na które często jesteśmy w pracy narażeni nawet kilka godzin.

Jaka jest różnica między Testoboss a Testamento i czy mogę ich używać razem?

Testamento powstało z myślą o optymalizacji układu hormonalnego zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Jest to kompleks naturalnych substancji, które razem wpływają pozytywnie na gospodarkę hormonalną, a produkt przeznaczony jest dla każdego, kto boryka się z objawami zaburzeń hormonalnych. Testoboss to produkt stworzony z myślą o mężczyznach, w skład którego dobierane są zioła, które mają właściwości afrodyzjakalne, wspomagają płodność, potencję, zdrowie narządów płciowych oraz libido. Oba produkty mogą być używane razem.

Jaka jest różnica między NMN a NAD+?

NAD+ to bardzo ważna cząsteczka, która oprócz wytwarzania energii bierze również udział w innych procesach, takich jak naprawa DNA czy zapobieganie chorobom neurodegeneracyjnym. Jednak NAD+ jest zbyt dużą cząsteczką, aby wejść do komórki. Dlatego należy go najpierw przekonwertować na NMN. Gdy NMN wejdzie do komórki, przekształca się w NAD+. NMN jest bardziej biodostępny, co oznacza, że ​​organizm może go łatwo przetworzyć we własny NAD+. Korzystanie z prekursora, takiego jak NMN, jest najłatwiejszym i najlepszym sposobem na zwiększenie poziomu NAD+.

Dlaczego przy produkcie napisano, że stosowanie należy skonsultować z lekarzem?

To nic specjalnego. W przypadku suplementów diety ten napis jest wymagany przepisami prawa i dlatego musi być umieszczany na wszystkich produktach.