Odkryj smak i jakość naszego surowego miodu

Miód surowy, zwany także miodem nierafinowanym, jest naturalną słodyczą zachowaną w najczystszej i nieprzetworzonej formie, dokładnie takiej, jak stworzyły go pszczoły. W przeciwieństwie do miodu komercyjnego, często poddawanego wysokim temperaturom i procesom filtracji, miód surowy nie jest pasteryzowany i zachowuje wszystkie cenne, naturalne składniki. Dzięki temu zawiera wszystkie dobroczynne substancje zgromadzone przez pszczoły. Ten wyjątkowy produkt możesz zamówić w naszym sklepie internetowym. Przyjrzyjmy się, co sprawia, że nasz surowy miód jest tak wyjątkowy.

Staranne przetwarzanie

Wszystkie nasze miody przetwarzane są ekologicznie i z największą delikatnością. Po odwirowaniu miód jest natychmiast filtrowany przez podwójne sito węglowe, które wyłapuje pozostałości wosku, części grzebieniowe i inne zanieczyszczenia.Drobne ziarna pyłku pozostające w mniejszych, przyczyniają się do utrzymania jego korzystnego wpływu na zdrowie.

Zaangażowanie w jakość RAW

Wszystkie miody z gwarantowaną etykietą RAW nie są podgrzewane do temperatury wyższej niż 40°C. W przypadku potrzeby upłynnienia miodu, jest on podgrzewany powoli i delikatnie, używając nowoczesnych urządzeń, które utrzymują stałą temperaturę przez 10-15 godzin. Dzięki temu zachowane są wszystkie walory biologiczne miodu.

(Polština) (14)

Gwarancja jakości i ekologicznego pochodzenia

We wszystkich pasiekach regularniemonitorujemy przestrzeganie zasad pszczelarstwa ekologicznego. Kontrolujemy jakość miodu, zawartość wody, obecność substancji korzystnych i brak substancji szkodliwych. Ule są umiejscowione w wyjątkowych obszarach południowych Moraw, wolnych od GMO i miejskich toksyn. Doświadczeni pszczelarze utrzymują tu niewielką liczbę uli i dbają o różnorodność pastwisk dla pszczół. Uważnie monitorują otoczenie pszczół i współpracują z lokalnymi rolnikami w zakresie stosowania chemicznych oprysków, aby zapewnić wysoką jakość miodu i bezpieczeństwo pszczół.

Długi okres przydatności do spożycia i zachowanie jakości

Nasz surowy miód ma minimalny okres przydatności do spożycia wynoszący ponad 18 miesięcy. Jednak dzięki odpowiedniemu przechowywaniu – w słoikach, w temperaturze do 20 stopni i z dala od światła – może przetrwać ponad 5 lat bez zmiany swojej jakości biologicznej. 

Krystalizacja jako oznaka jakości

Krystalizacja miodu surowego jest procesem naturalnym, uznawanym za wyznacznik jego jakości. Ta naturalna konserwacja nie wymaga żadnych chemicznych konserwantów ani dodatkowych substancji. Choć krystalizacja może zaskoczyć niektórych klientów, wystarczy zanurzyć słoik miodu w łaźni wodnej o temperaturze nie przekraczającej 40°C, a po kilku minutach miód znów stanie się płynny, zachowując wszystkie swoje dobroczynne właściwości. Wyjątkiem jest miód akacjowy, który nie krystalizuje przez długi czas, czasem nawet po kilku latach. Jeśli inny miód nie krystalizuje nawet po roku przechowywania, może to być oznaką dodania środków chemicznych, konserwantów lub pasteryzacji, co często skutkuje utratą większości korzystnych substancji.


Substancje szkodliwe i nasza gwarancja jakości

Miód wystawiony na działanie wysokich temperatur może zawierać 5-hydroksymetylo-2-furaldehyd (HMF), który powstaje podczas rozkładu cukrów i może być toksyczny dla niektórych zwierząt. Nasze miody surowe charakteryzują się niskimi wartościami HMF (10-14 mg/kg), natomiast zgodnie z europejskimi normami wartość ta nie powinna przekraczać 40 mg/kg, co świadczy o delikatnym przetwarzaniu i wysokiej jakości produktu.

Wyjątkowy smak i wartość odżywcza

Nasz miód polny to mieszanka wielu kwiatów zebranych w różnych porach roku, co nadaje mu niepowtarzalny smak z każdym nowym zbiorem. Większa różnorodność kwiatowa zapewnia naszemu surowemu miodowi więcej przeciwutleniaczy, witamin i minerałów niż miody jednoodmianowe. Rzeczywisty wygląd i smak miodu może się różnić w zależności od odmiany czerwi występującej w danym sezonie. Pozwalamy naszym pszczołom funkcjonować w sposób naturalny.

Właściwości zdrowotne naszego miodu

Nasz miód surowy zawiera szereg dobroczynnych substancji, takich jak:

Włącz do swojej diety nasz surowy miód i odkryj moc natury w każdej łyżce. Ciesz się wyjątkowym smakiem, a jednocześnie wspomagaj swoje zdrowie dzięki bogactwu przeciwutleniaczy, witamin i minerałów zawartych w naszym miodzie. Odwiedź nasz sklep internetowy i zamów ten wyjątkowy produkt już dziś.