Hej! Spray przeciwsłoneczny SPF 30, BIO, 100 ml

Kod: 6452/1435
Promocja
77,97 zł –16 %
0caf816d75bb649df97cc00aa65b61ea mm2000x2000
77,97 zł –16 % 65,49 zł
Produkt został wycofany

W 100% naturalny spray do opalania z bardzo wysokim faktorem ochronnym SPF 30 z nowej linii Ey! niemieckiego producenta Eco Cosmetics zapewnią Twojej skórze tak potrzebną ochronę przed promieniami słonecznymi. Jest wyjątkowy, ponieważ nie zawiera wody , ale   wysokiej jakości oleje roślinne   (oliwka, jojoba, rzepak). Tak dobrana kombinacja pielęgnuje Twoją skórę i zapobiega jej wysuszaniu. Łatwy w aplikacji i rozprowadzaniu. Nadaje się również do stosowania na twarz i jest wodoodporny .

Oczywiście że są   W 100% naturalne filtry mineralne zapewniające natychmiastową ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Pełną ochronę przed promieniowaniem UVA zapewnia specjalny wariant dwutlenku tytanu   UVDwutlenek tytanu,   który jest specjalnie przystosowany do tych celów.

Hej! to nowa linia produktów przeciwsłonecznych niemieckiego producenta Eco Cosmetics. Opiera się na fakcie, że wszystkie produkty są w 100% naturalne, w jakości BIO i posiadają surowe certyfikaty. Marka wyróżnia się tym, że udział surowców BIO z komponentów roślinnych wynosi 95 - 100%, czego inaczej nie znajdziecie w tej kategorii cenowej. Oczywiście bez testów na zwierzętach i składników pochodzenia zwierzęcego.

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach powyżej 250 złotych

Opis szczegółowy produktu

Hej! Spray przeciwsłoneczny SPF 50, BIO, 100 ml

W 100% naturalny spray do opalania z bardzo wysoką ochroną   Faktor SPF 30   z nowej serii Ey! niemieckiego producenta Eco Cosmetics zapewnią Twojej skórze tak potrzebną ochronę przed promieniami słonecznymi. Jest w tym wyjątkowy   nie zawiera wody , ale   wysokiej jakości oleje roślinne   (oliwka, jojoba, rzepak). Tak dobrana kombinacja pielęgnuje Twoją skórę i zapobiega jej wysuszeniu. Łatwy w aplikacji i rozprowadzaniu. Nadaje się również do stosowania na twarz i jest   wodoodporny .

Dokładnie wstrząśnij przed użyciem!

Oczywiście że są   100% naturalne filtry mineralne   dla natychmiastowej ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. Pełną ochronę przed promieniowaniem UVA zapewnia specjalny wariant dwutlenku tytanu   UVDwutlenek tytanu,   który jest specjalnie przystosowany do tych celów.

Filtry przeciwsłoneczne od Ey! oni mają   delikatny skład , dzięki któremu oprócz wszystkiego innego   bezpieczny dla raf koralowych . Możesz więc nie tylko się opalać, ale i pływać bez wyrzutów sumienia – nie szkodzisz ani sobie, ani otaczającej przyrodzie. Kompozycja jest również pod tym względem wyjątkowa   jest bardzo prosty i wysokiej jakości.

Uważaj, może poplamić ubrania.

Bez chemii

Nie zawiera problematycznych składników popularnych kremów do opalania, takich jak filtry chemiczne, sztuczne zapachy, ropa naftowa, parafina czy pochodne silikonu, nanotechnologia, sole glinu, parabeny czy PEG czy GMO.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych chemicznych filtrów przeciwsłonecznych nie stanowi zagrożenia dla organizmów wodnych.

Jak właściwie działają naturalne filtry przeciwsłoneczne i jak sobie z nimi radzić?

Naturalne filtry przeciwsłoneczne wykorzystują związki, które można uzyskać z minerałów w celu ochrony przed promieniowaniem UV. Są najczęstsze   dwutlenek tytanu   (dwutlenek tytanu, TiO2)   tlenek cynku   (tlenek cynku, ZnO), ale producenci dostarczają także filtry mineralne nowej generacji. Filtry mineralne nie podrażniają i nie uczulają skóry oraz są bezpieczniejsze od konwencjonalnie stosowanych filtrów chemicznych. Działają na zasadzie czysto fizycznej - tworzą na skórze słabą warstwę odbijającą promieniowanie UV.

Filtry fizyczne (mineralne), które są stosowane w prawdziwie naturalnych filtrach przeciwsłonecznych, działają jak bariera odbijająca najwięcej światła słonecznego. FDA określiła je jako   jedyne ogólnie skuteczne i bezpieczne filtry UV .

Tlenek cynku to niezawodna i pełna ochrona przed promieniowaniem UVB i UVA. Sam dwutlenek tytanu zwykle nie zapewnia pełnej ochrony przed promieniowaniem UVA. Ale zawsze postępuj zgodnie z etykietą na opakowaniu kremu. Jeśli ma w pierścieniu UVA, to możesz być pewny pełnej ochrony (producenci muszą przejść testy, aby móc umieścić to oznaczenie na opakowaniu).

Używać

Krem równomiernie rozprowadzić na skórze przed ekspozycją na słońce. Zastosowana ilość wpływa na czas trwania ochrony (więcej kremu = większa ochrona). Czynność powtarzać kilka razy w ciągu dnia, zwłaszcza po kąpieli (krem jest wodoodporny, ale zawsze lepiej odnowić ochronę). Ważne jest, aby unikać słońca w godzinach od 11:00 do 14:00 oraz chronić niemowlęta i dzieci przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Uwaga, wyjmij bezpiecznik przed pierwszym użyciem.

Składniki

Węglan dikaprylolu, trigliceryd kaprylowy/kaprynowy, glicyna olej sojowy*, dwutlenek tytanu, diizostearynian poliglicerylu-3, olej rzepakowy, tlenek glinu, kwas stearynowy, olej z nasion Simmondsia Chinensis*, olejek owocowy Olea Europaea*, oryzanol, tokoferol, kompozycja zapachowa, linalol, cytronelol , Geraniol * = z kontrolowanych upraw ekologicznych

Unikaj konwencjonalnych filtrów przeciwsłonecznych

Większość filtrów przeciwsłonecznych na półkach supermarketów i aptek to nic innego jak koktajl chemiczny. Zawierają parabeny (konserwanty), często aluminium, sztuczne substancje zapachowe (najczęstsze alergeny) oraz filtry chemiczne (np. oksybenzon, benzofenon, oksyfenon i inne). Uważaj na filtry chemiczne. Niektóre chronią tylko przed promieniowaniem UVB, ale nie przed UVA (na przykład oktinoksat, oktisalat, cynoksat, kwas aminobenzoesowy, amyloksat czy enzakamen). Dlatego zawsze szukaj ochrony przed promieniowaniem UVA na pudełku. Filtry fizyczne (mineralne), które są stosowane w prawdziwie naturalnych filtrach przeciwsłonecznych, na ogół działają najlepiej i odbijają najwięcej światła słonecznego. Ponadto filtry chemiczne wytwarzają wolne rodniki, które uszkadzają komórki. Mogą również powodować brak równowagi hormonalnej.

W celu lepszego smarowania producenci zmniejszają również wielkość cząstek, aby kremy łatwiej się rozprowadzały. Mikro staje się nano. Nanocząsteczki są już tak małe (mniej niż 100 nm), że mogą przenikać przez skórę i powodować problemy w organizmie. Wskazane jest ich unikanie.

Zwykłe kremy są też zupełnie nieodpowiednie dla organizmów wodnych, więc kąpiąc się w oleju przyczyniamy się do toksyczności wód i mórz.

Wybierz filtry mineralne

Naturalne filtry przeciwsłoneczne wykorzystują związki, które można uzyskać z minerałów w celu ochrony przed promieniowaniem UV. Najpopularniejsze to dwutlenek tytanu (TiO2) i tlenek cynku (ZnO). Nie podrażniają ani nie uczulają skóry i są całkowicie bezpieczne. Działają na zasadzie czysto fizycznej - tworzą na skórze słabą warstwę odbijającą promieniowanie UV.

Co oznacza SPF/LSF?

Po pierwsze – SPF i SPF oznaczają dokładnie to samo. SPF to skrót od angielskiego współczynnika ochrony przeciwsłonecznej, podczas gdy LSF oznacza niemiecki współczynnik Lichtschutz. Oba oznaczają współczynnik ochrony przeciwsłonecznej.

SPF wskazuje poziom ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Mówiąc najprościej, jest to wielokrotność normalnego czasu, przez jaki można przebywać na słońcu bez poparzenia słonecznego. Najczęstszy bezpieczny czas na słońcu dla skóry normalnej to około 15 minut. Współczynnik 30 zwiększa ten czas o współczynnik 30, co oznacza 450 minut lub 7,5 godziny.

Należy jednak mieć na uwadze, że np. nad morzem (gdzie wycieramy się ręcznikiem) czy w warunkach górskich intensywność jest większa.

Jaka jest różnica między czynnikami ochronnymi?

Zaskakująco nie ma tak dużej różnicy między czynnikami ochronnymi, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Eksperci SPF podają, że SPF 30 blokuje maksymalnie 97,4% promieni UVB, podczas gdy SPF 50 blokuje 98%. Więc różnica jest naprawdę bardzo mała.

Jaki jest procent ochrony przed promieniowaniem UVB?

  • SPF 15 - 93%
  • SPF 30 - 96,7 - 97,4%
  • SPF 50 - 98%
  • SPF 50+ - 98,3%

Dlatego zalecamy stosowanie kremów ochronnych o minimalnej wartości SPF 30 lub więcej. Osoby o bardzo wrażliwej skórze powinny wybierać produkty o maksymalnej możliwej ochronie.

Uważaj, bardzo wysoki SPF może wywołać wrażenie, że możemy spędzić znacznie więcej czasu na słońcu i być odpowiednio chronieni. Jednak wartość SPF nie jest związana z czasem spędzonym na słońcu, a raczej wskazuje, jaka część promieni słonecznych jest blokowana.

Filtry przeciwsłoneczne są skuteczne tylko wtedy, gdy są stosowane w wystarczających ilościach i często, niezależnie od wartości SPF.

Jaka jest różnica między promieniowaniem UVA i UVB?

Promieniowanie UVB odpowiada za poparzenia skóry, podczas gdy UVA wnika głębiej i przyczynia się do starzenia się skóry. Oba rodzaje promieniowania mają negatywny wpływ na skórę podczas długotrwałej ekspozycji, aw najgorszym przypadku mogą nawet powodować raka skóry.

Współczynnik SPF wyraża ochronę przed promieniowaniem UVB. Jeśli na pudełku widnieje również UVA w kółku (bez numeru), oznacza to, że produkt spełnia normę, która wskazuje, że UVA musi mieć współczynnik co najmniej 1/3 współczynnika dla UVB. Dlatego zawsze wybieraj kremy, które albo wyraźnie informują o współczynniku ochrony przed promieniowaniem UVA, albo przynajmniej zawierają promieniowanie UVA w pierścieniu.

Opakowania

100 ml

Parametry dodatkowe

Kategoria: Ochrona przed słońcem
Zawartość: 100ml

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze opinię do tego produktu.

Nie wypełniaj tego pola: