Myotec L-Glutamina 500g

Kod: 7853
94,80 zł
Chwilowo niedostępny
Pozycja została wyprzedana…

Preparat do wprowadzania do organizmu aminokwasu L-glutaminy (otrzymywanego technologią fermentacji).

Informacje szczegółowe

Szybka wysyłka
Szybka wysyłka
Produkty mamy naprawdę na stanie.
Profesjonalne doradztwo
Profesjonalne doradztwo
Mamy doświadczenie. Chętnie doradzimy!
Testujemy co sprzedajemy
Testujemy co sprzedajemy
Sprawdzamy wysoką jakość produktów.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Przy zakupach ponad 500 złotych

Opis szczegółowy produktu

MyoTec L-Glutamina

Preparat do wprowadzania do organizmu aminokwasu L-glutaminy (otrzymywanego technologią fermentacji).
  • L-glutamina otrzymywana technologią fermentacji
  • 100% czysta L-glutamina o najwyższej jakości
  • Masa mięśniowa, regeneracja, układ pokarmowy
  • Idealny do treningu funkcjonalnego, fitnessu, crossfitu i kulturystyki klasycznej, sportów wytrzymałościowych

Masa mięśniowa i regeneracja

Podczas intensywnej aktywności fizycznej w mięśniach zachodzą tak zwane procesy kataboliczne, podczas których wytwarzana jest energia komórkowa, ale jednocześnie substancje ulegają rozkładowi. Aby organizm nie dopuszczał do nadmiernej degradacji masy mięśniowej podczas aktywności fizycznej, w naturalny sposób wytwarza substancje wspomagające regenerację oraz proteosyntezę. Na czele znajduje się glutamina, aminokwas, który stanowi 60% aminokwasów w mięśniach szkieletowych. Jednak przy zwiększonym obciążeniu pracą spowodowanym intensywnym treningiem (lub niezdrowym trybem życia lub nadmiernym stresem) organizm nie jest w stanie zaspokoić swoich potrzeb. W takim przypadku synteza glutaminy odbywa się kosztem syntezy innych aminokwasów, dochodzi też do pompowania glutaminy z mięśni, a co za tym idzie degradacji masy mięśniowej. Dlatego bardzo warto go uzupełniać. To pozytywnie wpływa na regenerację, ale także proteosyntezę.

Regeneracja

Kwas glutaminowy, jeden z najsilniejszych antyoksydantów, wytwarzany jest w organizmie z kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. Jego właściwości są bezpośrednio związane z tłumieniem aktywności tzw. wolnych rodników. Gdy występują one w organizmie nadmiernie, powstaje tzw. stres oksydacyjny, który w dłuższej perspektywie jest punktem wyjścia do przedwczesnego starzenia się organizmu i rozwoju większości chorób. Niewystarczająca zdolność organizmu do tłumienia aktywności wolnych rodników obniża ogólną kondycję organizmu.

Układ trawienny

Glutamina składa się w dużej mierze z błony śluzowej jelit. A ponieważ nasza ogólna kondycja zależy od naszego układu pokarmowego, a zwłaszcza stanu naszych jelit, dbanie o nie jest absolutnie niezbędnym elementem dbania o cały organizm. Błona śluzowa jelit może być uszkodzona głównie przez złą dietę, nadmierne zażywanie narkotyków, spożywanie alkoholu, długotrwały stres lub napięcie emocjonalne. Przez uszkodzoną błonę śluzową jelit do organizmu dostają się niepożądane substancje i obniża się ogólna kondycja, w tym sprawność fizyczna. Jeśli jednak mamy dobre jelita, lepiej przyswajamy suplementowane makro i mikroelementy, a nasza ogólna kondycja rośnie.

Dlaczego warto wybrać sfermentowaną L-glutaminę?

Zalecamy preferowanie tzw. sfermentowanej formy L-Glutaminy nad tzw. syntetyczną, która może zawierać pozostałości lotnych zanieczyszczeń organicznych i niepożądanych (często toksycznych) form R ze względu na chemiczny sposób produkcji. Wręcz przeciwnie, L-Glutamina pochodząca z fermentacji mikrobiologicznej jest jednym z najbardziej użytecznych produktów naturalnych, gwarantującym maksymalną czystość, a dodatkowo spełniającym ideę „Zielonej Ochrony Środowiska”. Z wyżej wymienionych powodów produkcja syntetycznych aminokwasów jest zakazana w wielu krajach, takich jak Japonia czy Korea. Wręcz przeciwnie, jest to dozwolone np. w USA czy Chinach. Produkcja aminokwasów syntetycznych jest do 50% tańsza niż droga naturalna, czyli technologia fermentacji.

Uszczelka

500 gramów

Dawkowanie

W dni treningowe podstawowa dzienna dawka to 5 g po treningu. Możesz dodać kolejną dawkę 5 g na noc przed snem. W okresie nietreningowym można zrobić sobie przerwę lub kontynuować regularne dawkowanie, 5 g 2 razy dziennie, drugą dawkę wieczorem przed snem.
Ogłoszenie: Nie jest przeznaczony dla dzieci, młodzieży, kobiet w ciąży i karmiących. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie zastępuje zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w temperaturze do 21°C, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.


Informacje żywieniowe:

Ilość dawek w opakowaniu: 50 x 5 g
100 gramów
wartość energetyczna
1700 kJ / 400 kcal
Tłuszcze
<0,1 g
w tym nasycone kwasy tłuszczowe
<0,1 g
Węglowodany
<0,1 g
z których cukrów
<0,1 g
Białka
100 gramów
Sól
<0,1 g
Zawartość aminokwasów
na 100 g
L-glutamina
100 gramów


Składniki: L-Glutamina 100% (źródło fermentacji).

Parametry dodatkowe

Kategoria: Aminokwasy
Dla osób skupionych na: Regeneracja, Svalová hmota a fyzický výkon, Zdraví střev a trávení
Forma: Proszek
Kraj pochodzenia: USA
obsah balení: 500 g
Producent: Myotec
Opakowanie: 350 g
Kraj Pochodzenia: USA
Pozycja została wyprzedana…

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: